Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Genç Gösteren Makyaj Hileleri
Makyaj Önerileri

Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Genç kalmanın ya da yaşlanmamanın kozmetik sektörü sırlarını araştırmaya devam ededursun, günlük makyajınızı yaparken yapacağınız bir iki ufak tefek değişiklik ile 10 yaşa kadar genç görünmek hayal değil.  Yaşınızı olduğundan daha genç göstermek için sizin için hazırladığımız genç gösteren makyaj hilelerine göz atın.

Elmacık Kemiklerini Saklayın

Kadınların yaşı ilerledikçe kortizon üretiminin durması nedeniyle cilt tazeliğini ve diriliğini yitirerek , aşağı doğru sarkma eğilimi gösterir.  Yüzün aşağıya doğru sarkması elmacık kemikleri belirginleşir ve sivrilir. Elmacık kemiklerinizin sivrileştiği bölümleri yok etmek sizi en az 2 yaş gençleştirecektir. Bunun için elmacık kemiklerinize bir kat likit fondöten sürebilir ve onu sabitleyici ile sabitleştirebilirsiniz.

Işıltılı Bir Yüz İçin…

Geçen yıllar maalesef yüzünüzün parlaklığını ve ışıltısını kaybetmesine neden olur. Cildin erken yaşlanmasını engellemek ve daha diri bir görünüm elde etmek için 30’lu yaşlardan itibaren içeriğinde krem olan parlatıcılardan kullanmaya başlamalısınız. Aynı zamanda zamanla incelen dudaklarınızı daha güzel ve daha parlak bir görünüm kazandırmak için rujunuzun üzerine bir kat parlatıcı sürerek daha canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.  

Astarsız Göz Makyajı Yapmayın!

Göz makyajı yapmadan önce muhakkak astar kullanımına özen gösterin. Özellikle göz çevresinde oluşmuş kırışıklıklara sahipseniz astar uygulaması makyajın yüzünüze daha iyi oturmasını sağlayacaktır.  Maskara seçimlerinizde kirpiğinize kalın bir görünüm vermek yerine kirpiklerinizi daha uzun gösteren maskara kullanmanızı tavsiye ederiz.  

Kirpikler Önemli

Kirpik kıvırma aletleri daha uzun  ve etkileyici kirpiklere sahip olmanız için imdada koşacaktır. Kirpik kıvrımlarınızı yukarı doğru vererek daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zamanda kirpiklerinize havuzdan çıkmışçasına ıslak ve seksi bir görünüm verebilmek için, kirpiklerinize şeffaf kaş sabitleyicilerinden uygulayabilir. Üstüne de bir kat siyah maskara sürebilirsiniz.

Pudraya Elveda!

Sürekli pudra kullanımı cilt yaşlanmasının önemli etkenlerinden biridir. Bizim önerimiz pudra kullanmayı tamamen terk etmenizden yana. Ama illa pudra kullanmaktan vazgeçmek istemiyorsanız, , ışığı  geçiren, şeffaf pudraları tercih etmelisiniz. Makyaj Hileleri

Göz Altlarınız Şişkinse;

Göz altı torbalarınız şişik ya da koyu renkte ise olduğunuzdan yaşlı gözükürsünüz. Ama bu sizi üzmesin Çünkü göz altı torbalarından kurtulmanın da çeşitli yolları var. Göz altı torbalarınıza soğuk su ile parmak uçlarınız ile bastırmadan, hafifçe masaj yaptıktan sonra göz alt aydınlatıcınızı sürün. İlgili Haber :  2019 Yaz Makyajı  

İlk Adım: Nemlendirici!

Nemlendirici kullanımını günlük hayatınızın bir rutini haline getirmek cildinize yapılacak en güzel iyiliklerden birisidir. Nemlendirici kullanılmayan ciltler zamanla kuruyarak sizi rahatsız eden bir görünüm oluşturacaktır.  Doğru nemlendirici kullanımı ile yüzünüzde oluşan lekelerden kurtulmanızda mümkün.
Sürekli pudra kullanımı cilt yaşlanmasının önemli etkenlerinden biridir. Bizim önerimiz pudra kullanmayı tamamen terk etmenizden yana.
 

Tozdan Uzak Durun

Toz ürünler yüzünüzü yıpratır ve bazı durumlarda dönüşü olmayan hasarlar verebilir. Daha genç bir cilt görünümü elde etmek  için krem ya da likit ürünleri tercih etmelisiniz.

Fondöten Kullanırken Bunlara Dikkat Edin:

Birçok kadın fondöten sürmeden dışarı çıkmaktan hoşlanmaz. Makyajın en önemli unsurlarından olan fondöteni kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var tabi ki. Örneğin fondöten seçerken sarıya kaçan  tonlardan seçmek yüzünüzün daha canlı ve genç gözükmesini sağlar. Ayni zamanda fondöten sürerken yumuşak, kaliteli bir sünger kullanmak cildinizin uzun süre sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Kolajen Nedir

Kolajen, insan vücudunun protein yapısının ortalama üçte birini oluşturan proteinlerinden biridir. Kaslar, kemikler, tendonlar ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.