Ana Sayfa / Saç Bloğu / Kıvırcık Saçlar İçin Saç Modeli Önerileri
Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Modeli Önerileri

Kıvırcık saçlar her zaman kadınlar için külfet olarak tanımlansa da aslında tam tersi, kıvırcık saç kadınlar için bir ayrıcalıktır. Evet bakımı zor, şekil vermek güç ancak kıvırcık saç kadınlara yeri gelir sevimli bir görünüm yeri gelir seksi ve kadınsı bir tarz katar. Kıvırcık saçların her zaman hacimli ve dolgun görünmesi de cabası tabi. Sonuçta seyrek ve dönük saçlar kadınların en çok şikayet ettiği durumlardır. Kıvırcık saçlı kadınlar ise bu sorunu hiç yaşamazlar. Biz de kıvırcık saçlar için saç modeli önerileri arayanlara yardımcı olmak için bu yazıyı hazırladık. Fazla hacimli ve gösterişli kıvırcık saçlarınızı düz saçlara sahip olan kadınlar gibi topuz, örgü ve at kuyruğu modelleriyle şekle sokabilirsiniz. Yani kıvırcık saçlara da her saç modelini uygulamak mümkün, yeter ki tarzınıza uygun olanı seçin.

Kıvırcık Saçlar İçin Kesim Önerileri

Saç kesiminizi belirlerken saçınızın cinsi ve yüz şekliniz her zaman belirleyici etkenlerdir. Kıvırcık saçlarda da bu durum aynı şekilde geçerlidir. Kıvırcık saçlar için kesim önerileri ihtiyacı olan kadınlar bu bölümü dikkatli okusun.  Oval bir yüz şekline sahipseniz, kıvırcık saçlarınızı kısa kestirebilirsiniz. Eğer normalden daha uzun bir yüz şekline sahipseniz çene hizasına kadar gelen bir kesimi deneyebilirsiniz. Yüzünüz köşeli ise orta uzunluktaki kıvırcık saç kesimleri yüzünüze tam olarak uyacak ve sizi modern bir görünüme kavuşturacaktır. Yuvarlak ve kalp yüz şekline sahip olan kadınlar ise kıvırcık saçlarını omuz hizasında kestirebilirler. Uzun kıvırcık saç modeli ise her yüz şekline uyum sağladığı için en çok kullanıla kesimdir.

Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık Saça Nasıl Şekil Verilir?

Kıvırcık saçlı kadınların en çok merak ettiği ve yardım istediği konu; “Kıvırcık saça nasıl şekil verilir?” Biz de bu konu hakkında size örnekler sunarak kıvırcık saçlarınızı doğru şekilde şekillendirmenize yardımcı olacağız. Kıvırcık saçları şekillendirmek çok zor gibi görünse de aslında doğru işlemlerle çok kolay olabiliyor. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurumaya bırakmak en doğrusu olsa da acil kurutma ihtiyacı duyduğunuz zaman saç kurutma makinesi ile başınızı öne eğerek bukleleri özenli şekilde kurutabilirsiniz. Saçlarınız karıştığı zaman da tarak yerine parmaklarınızı kullanmanız daha doğru olacak. Uzun ve kıvırcık saçları şekillendirmenin en kolay yolu saç kremleriyle bukleleri yumuşatarak istenilen modele kavuşturulmasıdır. Elektriklenmeye ve karışmaya fazla yaktın olan kıvırcık saçlarınızı taramak istediğinizde de kuru formuyla değil de kremledikten sonra yumuşak haliyle taramayı tercih edin.

Kıvırcık saçlar her zaman kadınlar için külfet olarak tanımlansa da aslında tam tersi, kıvırcık saç kadınlar için bir ayrıcalıktır.

Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Her saçın bakımı önemlidir ancak kıvırcık saçlarda bu biraz daha mühimdir. Bu kapsamda da size kıvırcık saçlar için bakım önerileri vermek istiyoruz. Kıvırcık saçlar kurumaya en eğilimli saç tipidir, bu yüzden de saçları sürekli nemlendirmek çok önemlidir. Bunun için de saçlarınızı yıkarken mutlaka saç kremi kullanmanız gerekir, tabi sonrasında da saç serumları ve spreyleri. Kıvırcık saçlar için özel olarak hazırlanan bakım yağları da mevcut. Bunları rahatlıkla her yerde bulabilirsiniz. Şampuanınızın da shea, jojoba ve macadima yağı içermesine özen gösterin. Saçlarınızın buklelerine yıkarken, kuruturken ve şekil verirken kısacası her zaman nazik davranın. Bakımını doğru şekilde yaptığınız kıvırcık saçlarınız size dert değil güzellik katacak.

Bu habere de bakabilirisiniz

Röfle Nedir? Hakkında Detaylar

Röfle Nedir?

Röfle Nedir, Saç telleri arasından güzel topuzlar seçilerek saç renginin 1 tondan 6 tona kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.