Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Yağlı Ciltler İçin Makyaj İpuçları
Yağlı Ciltler için Makyaj Örnekleri

Yağlı Ciltler İçin Makyaj İpuçları

Yağlı cilt tipine sahip olan kadınlar birçok açıdan sorun yaşar. Sivilceleri engellemek, temizlemek, bakım yapmak derken yağlı ciltler için makyaj yapmak da kadınları zorlar. Yağlı ciltlerin en büyük sorunu ise T bölgesinde oluşan parlamadır. Cildin parlaması ve yağlanması malesef ki makyajın kalıcılığını azaltır. Bu yüzden de yağlı cilt tipine sahip olan kadınlar doğru malzemelerle makyaj yapmalıdır. Bunun yanında birazdan vereceğimiz yağlı ciltler için makyaj ipuçları da tabi ki sizin için belirleyici olacaktır.

Makyajınızın kalıcı ve kusursuz olmasını istiyorsanız yapmanız gereken öncelikli şey, cildinizi her zaman temiz tutmaktır. Bir tonil yardımıyla temizlenmiş bir cilt makyaja hazırdır. Kadınların geneli yağlı ciltlerde nemlendirici uygulanmaması gerektiğini bilir, ancak bu yanlış bir düşüncedir. Her cilt nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Yağlı ciltler için de yağsız formüle sahip ürünlerle nemlendirme işlemini yapmalısınız.

Az önce de söylemiştik yağlı ciltlerde en çok şikayet edilen şey makyajın kalıcı olmaması. Bunun önüne geçmek için de mutlaka makyajın kalıcılığını arttırıcı baz kullanılmalıdır. Ardından sıra fondötene geliyor tabi. Yoğun yapılı ve fazla kapatıcı özelliği olan ürünler cildin daha çok yağlanmasına sebep olur. Bu yüzden yağlı cilde sahip olan kadınlar daha hafif yapılı ürünleri seçmeliler. Yağsız fondötenlerin yanı sıra BB krem gibi yağlı ciltler için özel olarak hazırlanan ürünlerin kullanımı en doğru tercih olacaktır.

Yağlı ciltler için makyajda olmazsa olmaz pudradır. Ten makyajının ardından süreceğiniz pudra sayesinde yüzünüz mat bir görünüm elde edecek. Ancak pudra tercihinizi transparan pudralar arasından yaparsanız daha başarılı ve kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Transparan pudrayı gün içinde de sürekli T bölgenize uygulamayı ihmal etmeyin. Bu da sorununuzu çözmüyorsa özel olarak üretilen yağ emici mendilleri kullanın.

Makyajınızın kalıcı ve kusursuz olmasını istiyorsanız yapmanız gereken öncelikli şey, cildinizi her zaman temiz tutmaktır. Bir tonil yardımıyla temizlenmiş bir cilt makyaja hazırdır.

Yağlı cilde sahip olan kadınlar bir de göz kapaklarında oluşan far çizgisinden şikayet ederler. Bu durumu da far bazıyla halledebilirsiniz. Makyajınızın dayanıklı olması için bir de göz kalemi, rimel ve eyeliner gibi ürünleri suya dayanıklı olanlar arasından seçmeye özen gösterin.

Bu habere de bakabilirisiniz

Koyu Renk Ruj Nedir

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Makyajda iddialı renklerden biri olan koyu renk rujların, ten rengi ve dudak yapısı göz önünde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.