Ana Sayfa / Saç Bloğu / Kızıl Saçlarda Bakım Nasıl Yapılmalı
Kızıl Saç Bakımı

Kızıl Saçlarda Bakım Nasıl Yapılmalı

Kızıl saçlar, daha çok beyaz tenli kadınların tercihi olur. Hiçbir zaman modası geçmeyen bu tonlar, kadınlara etkileyici ve çekici bir görünüm de katar. Kadınların tüm zorluklarına rağmen bu saç rengini seçmesinin de nedeni budur. Her yaşa hitap etmesi sebebiyle de çokça tercih edilen kızıl saçlarda bakım nasıl yapılmalı diye soracak olursanız hemen cevabını verelim. Maalesef kızıl saçlara sahip olmak o kadar da kolay değil. Çok fazla bakım gerektiren bu saç rengi için dikkat edilmesi gereken püf noktaları göz ardı etmezseniz işiniz kolaylaşır. Kızıl saçlara sahip olmak isteyenler ilk olarak rengi koruyan özel şampuan ve bakım ürünlerine yönelmeliler.

Özellikle de yaz aylarında deniz ve havuz suyuyla saçlarınızı çok fazla haşır neşir etmemeniz gerekiyor. Çünkü klor ve tuz saçlarınızın rengini yeşile dönük bir tona çevirebilir. Kızıl saçlar ışığa da fazla duyarlı olduğu için özellikle öğle saatlerinde güneşle fazla temas halinde olmamalı. Haftada en az bir kez saçlarınıza bakım maskesi yapmayı da unutmayın. Koruyucu sprey kullanmadan asla saçlarınızı yüksek ısılarla şekillendirmeyin. Bu önerilere dikkat etmeniz durumunda kızıl saçlarınız daha bakımlı ve uzun ömürlü olabilir.

Kızıl Saçlar İçin Bakım Ürünleri

Kızıl saçlar için bakım ürünleri her zaman elinizin altında olmalı ve saç renginizi onların yardımıyla muhafaza etmelisiniz. Sağlıklı kızıl saçlara sahip olmak için kullanmanız gereken bazı bakım ürünlerini sizlerle paylaşacağız.

Yves Rocher Boyalı Saçlar için Şampuan

Saçın boyandıktan sonra birkaç gün yıkanmaması rengin akmaması için önemlidir. Boyama işleminden sonraki gün saçın tekrar yıkanması rengin saç tellerine işlemesine engel olur. Boyayı muhafaza etmek ve kalıcılığını arttırmak için özel şampuanlar tercih edilmeli. Bu noktada da silikon içermeyen ve saça bakım yapan formülüyle Yves Rocher boyalı saçlar için şampuanı deneyebilirsiniz.

Kızıl Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Klorane Kuru Şampuan

Saçlarını yıkamadan duramayanlar için kurtarıcı bir formül de kuru şampuanlar. Son yıllarda çokça markanın hazırladığı kuru şampuanlar arasından kızıl saçlar için en iyi olanı Klorane kuru şampuan diyebiliriz.

Kiehl’s Color-Protect Shine Infusing Hair Oil Treatment 

Özellikle öğle saatlerinde güneş ışınlarından saçlarınızı korumanız gerektiğini söylemiştik. Bu noktada da saçlarınızı güneş ışınlarından koruyacak bir bakım ürününe ihtiyaç duyacaksınız. Bizim size önereceğimiz ürün Kiehl’s Color-Protect Shine Infusing Hair Oil Treatment. Ayçiçek yağı ile hazırlanan bu ürün, saçlarınızı güneşe karşı korur.

Kızıl Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı

Phyto Phytokéreatine Isıya Karşı Koruyucu Saç Spreyi

Kızıl saçlarınızı ısıya karşı da korumalısınız. Fön makinesi ya da şekillendirici aletleri kullanmadan önce saçlarınıza mutlaka koruyucu sprey sıkmalısınız. Phyto Phytokéreatine Isıya Karşı Koruyucu Saç Spreyi, saçı sakinleştirip güçlü ve yumuşak bir yapıya sahip olmasını sağlarken, ısının verdiği zararlara karşı da saçlarınızı koruma altına alıyor.

Kérastase Reflection Chroma Captive Saç Bakım Maskesi 

Kızıl saçlar kurumaya da meyilli olduğu için haftada bir veya iki kez nemlendirici maske uygulanması gerekir. Bu noktada da en iyi yardımcınız Kérastase Reflection Chroma Captive saç bakım maskesi olacak.

Kızıl saçlar, daha çok beyaz tenli kadınların tercihi olur. Hiçbir zaman modası geçmeyen bu tonlar, kadınlara etkileyici ve çekici bir görünüm de katar. Kadınların tüm zorluklarına rağmen bu saç rengini seçmesinin de nedeni budur.

Kızıl Saçın Akmaması İçin Ne Yapmalı?

Kızıl saçlara sahip olan kadınların en büyük korkusu boyanın çabuk akmasıdır. Kızıl saçın akmaması için ne yapılmalı diyenlere birkaç tavsiyemiz olacak. Saçınızı boyarken boyanın içine bir miktar ılık su ilave edin. Ilık su saç boyası içindeki amonyak ve oksijen oranını düşürerek daha uzun süreli olmasını sağlar. Saçlarınızı yıkarken de mutlaka durulama suyunuza üzüm sirkesi ilave edin. Bu sayede saçlarınız hem parlak görünecek hem de rengi daha uzun ömürlü olacak. Bunların yanında kızıl saç renginizi korumak için mutlaka bakım ürünlerinizi de kullanmaya devam edin.

Bu habere de bakabilirisiniz

2019 Saç Modelleri

2019 Yılının Saç Trendleri

2019 yılı geldi gelecek derken seneyi yarıladık sayılır. Sene başında yılın moda akımlarından bahsetmiştik şimdide …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir