Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Gözleri Büyük Gösteren Makyaj
Göz Makyajı Yapımı

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj

Gözleri büyük gösteren makyaj, bakışlarıyla etkileyici bir hava yakalamak ve dikkat çeken gözlere sahip olmak isteyen kadınların en çok merak ettiği tekniklerden biridir. Küçük gözlere sahip olan kadınlar birkaç makyaj hilesiyle hayallerindeki göz yapısına sahip olabilirler. Normal ve küçük boyutlardaki gözlerinizi nasıl büyüteceğinizi hemen anlatmaya başlayalım.

Kaş Makyajı

Göz makyajının en önemli unsurlarından biri kaşlardır. Kaşlar, gözlerin duruşunu ve bakışlarını değiştirebilir. Kaşlarınızın görünüşü göz makyajınıza her zaman yön verir. Kusursuz bir göz makyajı için kaşlarınızın da çok düzgün olması gerekiyor. Eğer kaşlarınız seyrekse kaş kalemi ya da farı sayesinde kaşlarınızı daha net ve düzgün bir forma kavuşturabilirsiniz.


Gözlere Boyut ve Işıltı Ekleme İşlemi

Gözlerinizin büyük görünmesi için mat ve yumuşak renklerdeki bir far yardımıyla gözlerinize boyut ekleyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse pudra tonlarındaki bir farla gözlerinizin büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Gelelim gözlerinizi büyütmenize yardımcı olacak en özel hileye; ışıltı ekleme işlemine. Bunun için de gözlerinizin iç köşesine yansımalı bir far uygulamanız yeterli olacak. Gözleri Büyük Gösteren Göz Makyaji

Göz İçi Makyajı ve Bütünlük Uygulaması

Açık ve nötr renklerdeki farları göz kapaklarınıza ve alt kirpik diplerinize uygulamak da hem gözlerinizi büyütür hem de bütünlük sağlar. Bunun yanında göz içi makyajı da çok önemli. Gözünüzü büyük göstermek istiyorsanız mutlaka gözünüzün içine beyaz ya da nude tonlarda bir kalem çekmelisiniz. Ayrıca 2018 yılı makyaj trendleri arasında görmeye sıklıkla alıştığımız koyu tonlardaki kalemler ise gözlerinizi daha çok küçültür bundan mutlaka kaçının.  
Göz makyajının en önemli unsurlarından biri kaşlardır. Kaşlar, gözlerin duruşunu ve bakışlarını değiştirebilir. Kaşlarınızın görünüşü göz makyajınıza her zaman yön verir. Kusursuz bir göz makyajı için kaşlarınızın da çok düzgün olması gerekiyor.

Rimel Uygulaması

Göz büyüten makyajlarda en büyük etkiyi koşulsuz kirpikler verir. Bu sebeple de kirpiklerinizin her zaman dolgun ve uzun görünmesi gerekir. Üst kirpiklerinize süreceğiniz rimeli alt kirpiklerinize de uyguladığınız takdirde istediğiniz efekti yakalayacaksınız. Seyrek kirpiklere sahipseniz de mutlaka takma kirpik kullanmalısınız. Bunların yanında kirpik kıvırıcısı da sizin kurtarıcınız olacak.Tüm bu hileleri anlattığımız gibi uygularsanız gözlerinizi olduğundan büyük gösteren bir makyaja sahip olacaksınız.

Bu habere de bakabilirisiniz

Koyu Renk Ruj Nedir

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Makyajda iddialı renklerden biri olan koyu renk rujların, ten rengi ve dudak yapısı göz önünde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.