Ana Sayfa / Saç / Saç Modelleri / Perçemli Saç Modelleri
Perçemli Saç Renkleri
Perçemli Saç Modelleri

Perçemli Saç Modelleri

Perçemli saç modelleri kadınların saç kesimlerinde en çok tercih ettikleri ve saç kesimlerinden biridir. Özellikle bu modellerde katlı perçem, uzun perçem, kısa perçem, yan perçem saç modelleri yüz şekline göre uygun olan modeller kullanılır. Ayrıca yüz tipine bağlı olarak perçem saç kesimlerinde farklı zamanlarda farklı şekillerde uygulanır.  Bu senenin saç modelleri kadın stilleri arasında da farklı ve değişik perçem modelleri vardır.
Perçemli Saç Modelleri
Perçemli Saç Modelleri Hangi Yüz Tiplerine Uygulanır?

Perçemli Saç Modelleri Hangi Yüz Tiplerine Uygulanır?

Genel kapsamda perçemli saç modelleri ayrıca ince dar ve uzun yüz şekline ve kaşlara kadar inen perçem modelleri vardır. Bu modeller daha çok kadınları yüzünüzü daha şekilli ve güzel gösterir. Aynı zamanda yuvarlak dar yüz şekli için perçem modelleri ve katlı perçem modelleri de son zamanlarda trend olmuştur. Perçemli küt saç modelleri özellikle küt saç kesimlerinde perçem kullanılır. Buna istinaden küt saç kesimleri havalı gösteren ve kadınların saçlarını dolgun ve hacimli gösteren modellerdir. İlgili Link: Lob Kesim Saç Modelleri Ayrıca, bu modeller ile kadınlar saç diplerine krepe yapabilir veya saç tipine göre belirlediğiniz saça hacim kazandırabilir.
Perçemli Saç Modelleri
Perçemli Saç Modelleri Nedir

Perçemli Saç Modelleri Nelerdir?

Uzun perçemli saç modellerinde   tüm saç tiplerinde uzun perçemler uygulanır. Bu modellerde. Uzun perçemli saç kesimlerinde alnın tamamını kapatabilir. Kıvırcık saça perçem modelleri de özellikle düz saçlı olmayan bayanların en rahat kullanabilecekleri modellerdendir. Bu perçem saç modeli kıvırcık saçlı kadınlarda sıklıkla kullanılır. Aynı zamanda   kolaylıkla şekil verilebilir. Arıca perçemli saç modelleri arasında topuz saç modelleri ve at kuyruğu saç model gibi birçok şekil verilebilir.
Omuzda perçemli saç modelleri Nelerdir
Omuzda perçemli saç modelleri
İlgili Link: Uzun Bob Saç Modelleri Genellikle tavsiye edilen İnce telli saçlara sahip olanların uzun perçem modellerini kullanmalardır. Böylece saçlarına hacim katan ürünler ile saçlar daha havalı olacaktır. Kısa perçemli saç modellerinde pixie saç gelmektedir. Pixie saç kesiminin veya kısa bob saç kesim gibi yüz tipine uygun olan modellerdir. Omuzda perçemli saç modelleri    perçemli omuz hizası saç modelleri olup yüz tipine uygun olarak katlı perçem, yan perçem, kısa perçem, uzun perçem şeklinde tercih edilir. Diğer perçem sitilleri; asimetrik perçemli saç modeli, yüzü çevreleyen uzun perçemler, dağınık perçem saç modelleri, kaşları gizleyen perçemler, yana doğru taranmış ve topuzla birlikte kullanılan perçemlerdir.

Bu habere de bakabilirisiniz

Gece Mavisi Saç Modelleri ve Bakımı

Saçlar; kadınların en çok önem verdiği hususlardır. Hanımlara farkındalık katan ve yüz güzelliklerini ortaya çıkaran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.