Ana Sayfa / Saç / Sonbahar Saç Modelleri
sonbahar saç model örnekleri

Sonbahar Saç Modelleri

Bu sezon da sonbahara özel birbirinden farklı saç modelleri kendini gösteriyor. Her kadının saç zevki farklı olsada bazı modeller var ki pek çok kişiye yakışıyor. Bu modellerden bazıları şu şekilde;

Enseden At Kuyruğu

Saçı güzelce tarayıp aşağıdan tam ense tarafından yapılan atkuyruğu insanı daha genç ve doğal gösteriyor. Zarif ve şık bir saç tokası da kullanılırsa çok daha güzel görünür. Uzun saçlı bayanlar bu modeli deneyebilir.

Rapunzel Saç Modeli 

Rapunzel upuzun saçları ile masallarda tanınıyor. Bu sezonda upuzun XL ebadında salaş saçlar çok moda. Örgü yaparak ya da omuzlarınıza doğru saçınızı salarak bu saç modelini kullanabilirsiniz.

Burgu Topuz 

Burgu topuz her bayanın severek kullandığı bir saç modelidir. Çünkü hem kullanımı rahat hem de yapımı kolay. Enseden ya da tepeden burgu topuz yaparak saçınıza doğal bir görünüm verebilirsiniz.

Dolgulu Dalga Modeli 

Saçları örerek bir gün bekletip ya da saçınıza maşa ile şekil vererek dolgulu dalga modelini elde edebilirsiniz. Kabarık göründüğü için saçınızı daha gür ve gösterişli göstereceğinden emin olabilirsiniz.

Göze Çarpan Aksesuarlar 

Sonbahar sezonunda göze çarpan aksesuarlar oldukça moda. Saçın arka tarafından bele kadar uzanan alımlı tokalardan ya da püsküllerden kullanarak siz de göz alıcı olabilirsiniz.

Heykel Gibi Görünen Perçemler 

Bu sezonda heykel şeklinde görünen yandan perçemler çok moda. Hem defile havası veriyor hem de değişik bir görünüm oluşturuyor. Jöle yardımı ile kendiniz bile bu görünümü elde edebilirsiniz.

İlginç Örgüler 

Ters düz örgüler, bukleli örgüler ve daha farklı örgüler bu sezonda rahatlık sağlıyor. Örgü saçı hafiflettiği gibi doğal ve genç bir görünüm katıyor. Siz de bu sezonda moda olan saç modellerini kullanarak saçlarınızı şık gösterebilirsiniz.

Orta Katmanlı Saç Modeli 

Mütevazi katmanlar ile ince vurgulara sahip olan saçın boyu omuzlarınıza kadar gelen bu saç modeli oldukça kullanışlı şık ve mütevazi bir görünüme bürünmenize yardımcı olabilir.

Katmanlı Bob Kesim

Bob kesim cesaret isteyen bir saç modeli olmasının yanında bu işi sanat haline getiren kuaförler tarafından uygulandığında tam anlamıyla bir şaheser olan bob kesim yüz hatlarını elmacık kemiklerini ön plana çıkarırken size cesur bir hava katıyor.

Kaküllü Saç Modeli 

Çoğu stilistin hem fikir olduğu nadir görünen olaylar arasında gelir ancak bir konuda hem fikir oldukları kesindir. Saç modelinizi tercih ederken yaşınıza takılmamanız gerektiğidir kendinize yakışan saçı kendinizin beğendiği saçı yaşınız kaç olursa olsun kestirmekten ve boyatmaktan çekinmemelisiniz. Kaküllü modelde bunlardan biri size masum bir hava katarken oldukça gösterişli olmanızı sağlayabilir.

Kıvırcık Bob  

Tercih ettiğiniz kıyafetler, yaptığınız kombinler, saç kesiminiz ve saç rengi tercihiniz hepsi ayrı ayrı birer kişilik analizi olabilecek ölçüde önemlidir. Hayatınızla ilgili tercihler yaparken nasıl güçlü yanlarınızı ön planda tutup güçlü görünmek istiyorsanız. Saçlarınızın güçlü yanlarını ön plana çıkararak daha güzel görünmekte mümkün. Kalın saçlı kadınlar için cesur bir seçim olabilecek kıvırcık bob usta ellerde pişman olmayacağından emin olduğumuz bir saç modeli.

Hacimli Lob             

Hacimli Kesilen bir lob kadınlar için en moda saç tercihidir. Elmacık kemiklerinizi ve yüz hatttınızı ön plana çıkarırken, saçlarınıza canlı ve romantik bir görünüm sağlar.

Tek Boy Saç Kesimi 

Kadınların belli bir kısmı saçlarını uzatmaya hevesli ve isteklidir ancak bu saçlar uzadığında ne yapacaklarını pek fazla bilemezler ve tekrar kısa saça geri dönerler. Size harika bir önerimiz var tek boy saç kesimi orta uzunlukta olan bu saç kesimi kabarıkta kullanabileceğiniz harika bir saç modelidir.

Bu habere de bakabilirisiniz

Aline Saç Kesimi

Aline Saç Kesimi

Aline bob muhtemelen bugünlerde en popüler kesim ve asla modası geçmeyecek. Ters bob saç modeli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.