Ana Sayfa / Saç Bloğu / Röfleli Saç Bakımı Nasıl Yapılır
Röfleli Saç Bakımı İşlemi Nasıl Yapılır

Röfleli Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Havaların ısınmaya başlamasıyla saçlarınızda değişikliğe gitmek istiyorsanız ancak ne yapacağınızı tam bilmiyorsanız röfle tam olarak aradığınız şey olabilir. Genel olarak boya kadar ağır bir işlem olmamasıyla kadınlar arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Saçınızın kendi rengi taban olarak alınır ve bunun tonları arasında renk geçişleri atılır. Çok daha canlı bir görüntü sağlaması ve doğallıktan uzak olmamasıyla her dönemde kullanılan bir yöntemdir. Ancak yine de kimyasal bir işlem olmasından dolayı ister istemez yıpratıcı olabiliyor. Bu işlemi yaptırmak gibi bir düşünceniz varsa bakımını da bilmelisiniz. Röfleli saç bakımı nasıl yapılır diye sorulduğunda kuaförler bununla ilgili pek çok tavsiye verebiliyorlar.  

Dışarıdan Alınabilecek Ürünler

Kuaförünüze röfleli saç bakımı nasıl yapılır diye sorduğunuzda size ilk tavsiye edeceği şey şampuanlar olacaktır. Pek çok markanın bununla ilgili şampuanı var. Şu anda kullandığınız markanın ilgili şampuanıyla devam edebilirsiniz ya da kuaförünüzün önereceği markayı da alabilirsiniz.  İkinci olarak serumlar kullanılabilir. Bu serumların içerisinde genelde Argan yağı, keratin gibi besleyici ürünler bulunur. Saçınızın kırılan uçlarını besleme de, sağlıklı görünmesine yardımcı olurlar. Bakım kremleri de yine oldukça etkilidir. Özellikle saçlarınız işlemden sonra sertleşmişse yumuşatma konusunda çok yardımcı olurlar. Bütün bunların kullanılmasının yanında saçınızı yıkarken suyun kaynar olmamasına dikkat ediniz, diplere hasar vereceğinden ötürü ılık suyla yıkanması tavsiye ediliyor.
Serumların içerisinde genelde Argan yağı, keratin gibi besleyici ürünler bulunur. Saçınızın kırılan uçlarını besleme de, sağlıklı görünmesine yardımcı olurlar.

 Doğal Olarak Evde Yapabileceğiniz Maskeler

Bütün bunların yanında evde bulunan malzemelerle de takviye yapabilirsiniz. Evde röfleli saç bakımı nasıl yapılır diyorsanız doğal maskeler sorunuzun cevabı. En basiti gerçek zeytinyağını banyodan bir iki saat önce diplerden başlayarak sürmeniz ve duşta iyice yıkayarak çıkarmanız gerekiyor. Diğer yöntem muz maskesi, maskenin içine ortalama büyüklükte muz ve 1 tatlı kaşığı badem giriyor. Bunları karıştırıp tüm saça özellikle yıpranmış bölgelere uygulanır. Etkili maskelerden biri de bal maskesi içine 1 yemek kaşığı bal,1 fincan süt, 1 fincan zeytinyağı giriyor. Bu karışımı tüm saçınıza uyguluyorsunuz ve birkaç saat bekletiyorsunuz. Önemli nokta maskeden sonra iyice durulamak.  

Bu habere de bakabilirisiniz

YVES ROCHER ŞAMPUAN

Yves Rocher Şampuan

Sağlıklı ve güçlü saçlar için en önemli adım doğru şampuan seçimidir. Bu noktada saç türüne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.