Ana Sayfa / Saç Bloğu / Saç Detoksu Nasıl Yapılır
Saç Detoksu Yapma

Saç Detoksu Nasıl Yapılır

Saç detoksu literatürümüze daha yeni girmeye başlayan bir terimdir. Vücudu toksinlerden arındırmaya yarayan detoks, saçta da stres, hava kirliliği, tenin kendi yağlarından zamanla saç derisinde biriken toksinlerden kurtulmak ve sağlıklı, bakımlı saç telleri ve dipleri elde etmek için uygulanır. Saç derisinde kaşınma, kızarma, kepek gibi sorunların artmasıyla birlikte cansız ve zayıf görünen saç telleri zamanla dökülmeye başlar. Bu da artarak saç kayıplarına neden olur. Bu tür sorunların başlaması artık saç detoksu zamanının geldiğini haber verir. Saç detoksu nasıl yapılır, hangi ürünler kullanılmalı veya detoks için doğal ürünler var mıdır? Saç sorununun her kişi kendi anlayabilir fakat doğru programı ancak uzman kuaförler önerebilirler. Doğru ürünler kullanmak için kuaföre danışmak faydalı olacaktır.

Saç Detoks Programı

Çeşitli nedenlerle saç derisinde oluşan toksinlerden arınmak için detoks programı uygulanmalıdır. Saç detoksu nasıl yapılır sorusunda analiz yapıldıktan sonra saç tipine uygun doğru ürünler elde edildikten sonra başlanmalıdır. Kişiye özel olarak yapılan bu uygulama, özel cihazlar ve ürünlerle yapılan bu işlem 3 adımdan oluşmaktadır.

1.Adım: Saç derisinin toksinlerden arındırılması ve bakıma hazırlanması için kil maskesiyle derinlemesine temizlenip arındırılması ve ardından saç banyosunun yapılmasıdır.

2.Adım: Saçları yumuşacık yapan, esneklik ve hafiflik veren yatıştırıcı bakım maskesinin uygulanmasıdır.

3. Adım: Analizlerle saç tipine göre seçilen dökülme önleyici, kepek karşıtı, hassaiyet önleyici kürün özel cihazla uygulanmasıdır. Cihazla yapıldığında kür saç derisine tam nüfuz edeceğinden daha tesirli bir uygulama olacaktır.

Evde Saç Detoksu Nasıl Yapılır ?

Saç detoksu nasıl yapılır diye sorulunca hemen akıllara evde nasıl yapılır diye ek bir soru daha gelmektedir. Evde saç derisini arındırmak ve bakımı için bazı kürler yapmak mümkündür. Bunlar;
Arındırıcı Kür: Üç bardak sıcak su içine yarım bardak karbonat ve 1 yemek kaşığı elma sirke dökülür ve istenirse güzel koku vermesi için birkaç damla lavanta eklenebilir. Bu karışım saç diplerine masaj yapılarak yedirildikten sonra güzelce durulandır.

Bakım Kürü Tarifi: 1 yumurta, 2’şer yemek kaşığı zeytinyağı, avokado yağı, badem yağı, 1’er yemek kaşığı limon suyu ve elma sirkesi konularak karıştırıcıda iyice karıştırılır. Kuru ve temiz saça uygulayıp 20 dakika bekledikten sonra durulanır.

Saç detoksu literatürümüze daha yeni girmeye başlayan bir terimdir. Vücudu toksinlerden arındırmaya yarayan detoks, saçta da stres, hava kirliliği, tenin kendi yağlarından zamanla saç derisinde biriken toksinlerden kurtulmak ve sağlıklı, bakımlı saç telleri ve dipleri elde etmek için uygulanır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Röfle Nedir? Hakkında Detaylar

Röfle Nedir?

Röfle Nedir, Saç telleri arasından güzel topuzlar seçilerek saç renginin 1 tondan 6 tona kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.