Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Mükemmel Kirpikler İçin Öneriler
Kirpik Makyajı Örneği

Mükemmel Kirpikler İçin Öneriler

Mükemmel kirpikler için öneriler, etkileyici bakışlara sahip olmak isteyen kadınları yakından ilgilendiriyor. Yüzünüzü makyajsız olduğunda bile güzel gösteren kirpikleriniz, en çok bakım ve özen isteyen bölgelerden biridir. Yüzünüze ve bakışlarınıza etkileyici bir ifade katan kirpiklerinizin dolgun ve uzun görünmesi için mutlaka bakım yapmalısınız.

Kirpik Bakımı

Kipriklerinize düzenli olarak bakım uygulamak size artı yönde geri dönüş sağlayacak. Bunun için de öncelikli tercihiniz doğal yağlar olsun. Özellikle badem yağını kirpik bakımınızda mutlaka kullanın. Badem yağının yanında kullanılan bir diğer yağ olan hint yağı da kirpiklerinizin uzamasına ve gürleşmesine yardımcı olacaktır. Bu yağları ister direkt olarak uygulayın isterseniz de zeytinyağı ve vitaminlerle karıştırırarak kullanın. Bu yağları kullanırken kirpiklerinizin temiz olmasına da özen gösterin. Yağları tercihinize göre kulak çubuğu ile ya da kullanılmayan rimel fırçasıyla uygulayabilirsiniz. Kirpik Bakımı Yapma

Kusursuz Kirpikler İçin Makyaj Tüyoları

Kusursuz kirpikler için sadece bakım yeterli değil tabi ki. Bunun için makyaj tüyolarına da ihtiyacınız olacak. Hemen bu konuda birkaç tüyoyu sizlerle paylaşalım.
Rimelinizi sürerken kirpiklerinizi tarayarak uygulamanız gerekiyor. Kirpik diplerinden uçlara doğru uyguladığınız zaman kirpikleriniz daha düzgün bir forma kavuşacak.
Güvenilir ve kaliteli markaların rimellerini kullanmaya özen gösterin. Bunların sayesinde daha iyi çözümler elde edersiniz. Kalitesiz rimeller hem kötü bir görüntü sergiler hem de kirpik sağlığınızı tehdit eder.
Kirpiklerinin dolgun görünmesini isteyenler rimeli iki kat sürmeliler. Çok fazla beklemeden iki kat rimel uygulamak o hayalini kurduğunuz dolgun ve gür kirpiklere kavuşmanızı sağlar.
Kirpiklerinizin sağlıklı ve kusursuz görünmesi için rimel uygulamasının yanında temizliği de çok önemli. Mutlaka her akşam makyajınızı silerken kirpiklerinizi de özenli bir şekilde temizleyin.

Bu habere de bakabilirisiniz

Koyu Renk Ruj Nedir

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Makyajda iddialı renklerden biri olan koyu renk rujların, ten rengi ve dudak yapısı göz önünde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.