Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Düğün Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Düğün Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli

Düğün Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik, ayakkabı, mekan, aksesuar derken neredeyse tüm düğün hazırlıklarını tamamladıysanız demekki sıra kuaför kısmına gelmiş. Saç modelinize de karar verdikten sonra en can alıcı kısım olarak makyaj kalıyor geriye. Düğün makyajı öyle basit ve kolay bir şey değil. Düğün makyajında dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı bilgiye sahip olmadan bu önemli kararı vermemenizde fayda var.

Son ana bırakılan ya da aceleyle yapılan gelin makyajları çoğu zaman kötü bir sonucun doğmasına sebep olur. Buna engel olmak için de mutlaka düğününüzden çok önce kuaförünüzle makyaj konusunda konuşup provalar yapmalısınız. Bu sayede son anda sürpriz bir sonuçla karşılaşmazsınız. Tüm detaylarına karar vereceğiniz makyajınızın sadece hazırlanması kısmını düğün gününe bırakın. Şimdi gelelim asıl konuya yani dikkat etmeniz gereken detaylara. Düğün Makyajı Nasıl Olur

Ten Rengine Uygun Makyaj

Ten rengi her zaman makyajda kullanılacak renklere yön verir. Beyaz tenli gelin adayları, koyu tonlardan kaçınarak, şeftali ya da pembe tonlarıyla canlı ve dikkat çeken bir makyaja ulaşabilirler. Buğday tenli ya da esmer gelin adayları ise renk konusunda en şanslı olanlardır. Çok canlı renklerin dışında her renk tonunu rahatlıkla kullanabilir ve bu sayede de mükemmel görünüme ulaşabilirler. Ten rengi her zaman gelin makyajında ilk olarak dikkat edilmesi gereken unsurdur, bütün halinde kusursuz görünmek istiyorsanız tabi..

Göz Rengine Uygun Göz Makyajı

Ten renginin ardından gelin adayları makyaj seçiminde göz renklerini de dikkate almalıdır. Göz renginizle uyumlu bir göz makyajı hem gözlerinizi ön plana çıkarır hem de kusursuz bir makyaja ulşamanızı sağlar. Yeşil veya ela gözlere sahipseniz toprak tonlarında, mavi gözlüyseniz pembe tonlarında, koyu renkli gözlere sahipseniz de pudra tonlarında göz makyajı yaptırabilirsiniz. Bu renkler tabi ki çoğaltılabilir ama önemli olan uyumlu bir seçim yapmak.  
Ten rengi her zaman makyajda kullanılacak renklere yön verir. Beyaz tenli gelin adayları, koyu tonlardan kaçınarak, şeftali ya da pembe tonlarıyla canlı ve dikkat çeken bir makyaja ulaşabilirler.
 

Abartıdan Uzak Doğal Makyaj

Gelinler her zaman saflığı ve zarafeti temsil eder. Bunun için de düğündeki her seçimlerini buna uygun olarak yapmalılar. Diğer konularda olduğu gibi makyajda da abartıdan uzak durmalılar. Evet bu sizin hayatınızın en heyecanlı günü ama kusursuz görünmek için de abartıdan uzak durmak gerek.

Bu yüzden de gelin makyajınızda abartılı ve fazla gösterişli makyajlardan kaçının bunun yerine daha sade ve doğallığın ön planda olduğu sade makyaj stillerini tercih edin. Garanti ediyoruz bu sayede kusursuz bir gelin olacaksınız.

Bu habere de bakabilirisiniz

Koyu Renk Ruj Nedir

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Makyajda iddialı renklerden biri olan koyu renk rujların, ten rengi ve dudak yapısı göz önünde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.