Ana Sayfa / Saç Bloğu / Saç Dökülmesini Engellemeye Yardımcı Olan Çözümler
Saç Dökülmesi Durumu

Saç Dökülmesini Engellemeye Yardımcı Olan Çözümler

Saç dökülmesi günümüzde artık sadece orta yaşlıların değil genç yaştaki gençlerin de sorunu haline geldi. Saç dökülmesinin nedenleri olarak; beslenme sorunu, psikolojik etkenler, fizyolojik hastalıklar ve dış etmenler gösteriliyor. Günümüzde saç dökülmesi sorununa karşı ilk çözüm olarak saç ektirmek görülüyor. Ancak bu sorunun ilk çözümü olamamalı, önce sorunun nedeninin bulunması gerekiyor.

Saç Dökülmesi Tedavisinde İlk Aşama, Sorunun Nedenini Bulmak

Saç dökülmesi şikayeti bulunan kişilerin, ilgili yerlerde saç analiziyle birlikte gerekli tetkikleri yaptırdıktan sonra kendilerine uygun bir tedavi protokolü hazırlatmaları gerekiyor. Tetkiklerin ardından saç dökülmesinin sebebi öğrenilerek ona uygun çözümler üretiliyor. Eğer beslenmeye bağlı bir saç dökülmesi mevcut ise diyetisyen tarafından özel bir beslenme programı oluşturuluyor. Psikolojik sebeplerden dolayı dökülen saçlara ise çözüm olarak uzmanlar tarafından uygulanacak terapiler öneriliyor. Hastalıklara ya da dış etkenlere bağlı bir saç dökülmesi varsa, hastalığın tedavisi için dış etkenlerin uzaklaştırılması gerekiyor.

Saç Dökülmesi Nasıl Olur

Saç Ekimi Tedavisi

Saç dökülmesinin yeni başlaması ya da saçlı deride bir açılma ya da seyrelmenin olmadığı zamanlarda ilaç, losyon ve şampuanla çözülebilen bu durum, dökülme ve seyrelmenin fazla olduğu zamanlarda ise saç ekimi ile halledilebiliyor. Eğer deride belirgin şekilde bir açıklık meydana geldiyse saç ekimi uygulamasına başlanıyor. Hem kadın ve hem erkekler için uygulanabilen bu yöntemde saç traş edilmeden 3000-3500 grefte kadar alınıyor ve saç ekimi yapılıyor.

Psikolojik sebeplerden dolayı dökülen saçlara ise çözüm olarak uzmanlar tarafından uygulanacak terapiler öneriliyor. Hastalıklara ya da dış etkenlere bağlı bir saç dökülmesi varsa, hastalığın tedavisi için dış etkenlerin uzaklaştırılması gerekiyor.

Saç Gölgelendirme Tekniği

Saç dökülmesi sorunund son olarak da saç gölgeleme tekniği yani saç pigmentasyonu karşımıza çıkıyor. Bu da saç ekimine uygun olmayanlar için uygulanıyor.  Özellikle kadınlar için tercih edilen bu yöntem, saç derisinin görünmesinden rahatsız olanlar için öneriliyor. Erkeklerde ise daha önce yaptırılan saç ekimi uygulaması sonrasında kalan izlerin kamufle edilmesi için kullanılıyor. Bunun dışında bir de saç ekimi yapılmasına rağmen saçlı derinin hala parlaması durumunda da saç gölgelendirme tekniği uygulanıyor.

Bu habere de bakabilirisiniz

2019 Saç Modelleri

2019 Yılının Saç Trendleri

2019 yılı geldi gelecek derken seneyi yarıladık sayılır. Sene başında yılın moda akımlarından bahsetmiştik şimdide …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir