Ana Sayfa / Saç Bloğu / Topuz Modelleri
Topuz Modelleri

Topuz Modelleri

Topuz modelleri  kadınların kullanmaktan asla vazgeçmediği modası geçmeyen en popüler saç stillerinden biridir. Topuz saç modelleri öncelikle kullanım açısından çok yönlüdür, pek çok aksesuarla desteklenebilir.  Ayrıca uzun saç modelleri topuzla birleştirilerek birbirinden harika kombinler elde edilebilinir.  Bundan birkaç yıl öncesine kadar topuz saç kullanımı daha çok özel günlerle ve abiye giyim tarzıyla örtüşen bir biçimdi. Halbuki günümüzde gideceğiniz ortama, seçtiğiniz kıyafete, makyaj stilinize uygun topuz modelleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Düz Topuz Modelleri

Düz Topuz Modelleri Nelerdir
Düz topuz modelleri, kolay yapılabilen ve kullanımındaki rahatlığı dolayısı ile sıklıkla tercih edilen modellerden biridir. Eğer evde kendiniz yapacaksanız arkaya doğru tarayarak düzleştirdiğiniz saçlarınızın elektriklenmesini önleyecek kadar sprey sıkarak düzleştirin.  Geriye doğru tarayıp düzleştirdiğiniz saçlarınızı lastik toka aracılığı ile toplayıp bükerek başın arka kısmına sabitleyebilirsiniz. Düz topuz modelini günlük hayatınızda rahatlıkla kullanırken ufak bir saç aksesuarı ekleyerek daha şık ve zarif bir görünüm elde edip bir gece davetinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dağınık Topuz Modelleri

Dağınık Topuz Modelleri Nelerdir
Dağınık topuz modelleri 2018 saç modelleri arasında en revaçta olan saç modellerinden biriydi. Eğer bukleli bir saç yapısına sahip iseniz topuzunuzu yapmaya başlamadan önce saçlarınızı maşa yada bigudi yardımı ile dalgalandırmalısınız. Eğer düz görünümlü bir dağınık topuz elde etmek istiyorsanız saçlarınızın uç kısmını öncelikle fön yardımı ile düzleştirmelisiniz. Dağınık topuz yapımında atlamamanız gereken en önemli püf nokta saçın tepe kısmında bıraktığınız yükseltidir. Dağınık topuzunuzu daha uzun süre kullanmak için arka kısmını mümkün olduğunca kabartın ve yanları basık ve düz tutun.


Abiye Topuz Modelleri

Abiye Topuz Model Örnekleri
Klasik topuz modelleri, yanda toplanmış topuz modelleri ve salaş topuz modelleri her biri birbirinden güzel seçenek olsada Abiye topuz modellerinin kadınların hayatında farklı bir yeri var.
Özellikle davetlerde ve gece dışarı çıkarken tercih edilen abiye topuz modelleri, çeşitli aksesuarlarla tamamlanarak gecenin en şık kadını olabilirsiniz.

Topuz saç modelleri öncelikle kullanım açısından çok yönlüdür, pek çok aksesuarla desteklenebilir.  Ayrıca uzun saç modelleri topuzla birleştirilerek birbirinden harika kombinler elde edilebilinir.

Örgülü Topuz Modelleri

Örgülü Topuz Modelleri Nelerdir
Topuz modelleri içinde son yıllarda en inovetif kullanım şekli örgülü topuz modelleri olduğunu söyleyebiliriz. Örgü saç modellerinin son yıllardaki popülerliğine duyarsız kalamayan saç uzmanları örgü ve topuz modasına birleştirerek ortaya çok şık sonuçlar çıkartıyorlar.

Bu habere de bakabilirisiniz

YVES ROCHER ŞAMPUAN

Yves Rocher Şampuan

Sağlıklı ve güçlü saçlar için en önemli adım doğru şampuan seçimidir. Bu noktada saç türüne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.