Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Esmer Tenliler İçin Gece Makyajı Önerileri
Esmer Tenlilerin Gece Makyajı Yapımı

Esmer Tenliler İçin Gece Makyajı Önerileri

Esmer tene sahip olan kadınların yaşadığı sorunlardan en önemlisi yüze canlı bir görünüm verememektir.  Bu noktada yüze canlı ve ışıltılı bir görünüm kazandırmak için yine canlı renklerdeki   bir dudak parlatıcından yararlanmanızı öneririz.  Dudak parlatıcınızı sürmeden önce kahverengi tonlarda kullanacağınız bir dudak kalemi ile dudak çevresini belirginleştirmeniz dudağınızın rahatsız edici bir parlaklıkta görülmesini engeller.

Esmerler Gece Makyajında Nelere Dikkat Etmeli?

Esmerler gece makyajında muhakkak cildinin bir ton açığını ya da bir ton koyusunu fondöten olarak tercih etmeliler. Zaten ifade olarak sert bir ifadeye sahip oldukları için daha pastel ton kullanımı uygun olacaktır. Gözlerde pastel tonları , yanaklarda şeftali tonları ve buna uyumlu ruj renkleri ile kombinlenmiş bir makyaj tüm yüz hatlarınızı ortaya çıkaracaktır. Gideceğiniz ortam loş bir ortamsa su bazlı makyaj ürünlerini hatta porselen makyaj tercih etmenizi öneririz. Işıklı bir ortama gidecekseniz sabitleyici ile makyajınızı sabitlemeye özen gösterin.

Esmerler İçin Gece Makyajında Fondöten Seçimi

Esmerler gece makyajını kendi ten renginden bir ton açık fondöten ya da kendi ten renginden bir ton koyu fondöten uygulamalıdır. Seçeceğiniz fondöten’in ince yapılı olmasına ve yüzün tamamına fırça yardımı ile eşit miktarda uygulanmasına dikkat edin. Eğer gölgeli bir gece makyajı tercih ederseniz yanakları ve burnunuzu olduğundan daha küçük ve kalkık gösterebilirsiniz. Bu durumda bir ton açık ve bir ton koyu fondöten kullanmalısınız.  Açık fondöteni fırça yardımıyla bir hat çekerek sürdükten sonra koyu fondöten ile göz pınarından başlayan bir çizgi oluşturmalısınız.
smerler gece makyajında muhakkak cildinin bir ton açığını ya da bir ton koyusunu fondöten olarak tercih etmeliler. Zaten ifade olarak sert bir ifadeye sahip oldukları için daha pastel ton kullanımı uygun olacaktır.

Esmer Tenliler Gece Makyajı Yaparken Nasıl Bir Allık Kullanmalı?

Esmer tenliler gece makyajında göz far rengine konseptine uygun bir far kullanmalı. Çok açık tonlarda kullandığınız allık kendini belli etmeyeceğinden hiçbir işe yaramayacaktır.  Bu nedenle şeftali, pembe, kayısı, kırmızı ve orta koyulukta allık renklerini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Esmerler Gece Makyajı Yaparken Göz Çevresine Nasıl Bir Makyaj Uygulanabilir?

Gece makyajları biraz daha iddaayı kaldıran makyajlar olduğu için far ile beraber eyeliner kullanabilirsiniz. Eyeliner renk seçiminde siyah en çok tercih edilen renk olmasına rağmen gri renklerde doğru sonuç almanız için doğru alternatiflerdir.

Bu habere de bakabilirisiniz

Koyu Renk Ruj Nedir

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Makyajda iddialı renklerden biri olan koyu renk rujların, ten rengi ve dudak yapısı göz önünde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.