Ana Sayfa / Saç Bloğu / Uzun Yüz Şekli İçin Saç Modeli Önerileri
Uzun Yüz Tipleri İçİn Saç Öneriler

Uzun Yüz Şekli İçin Saç Modeli Önerileri

Uzun yüz şekli için saç modeli önerileri bu yazımızın asıl konusu. Sizin de bildiğiniz gibi her yüz şeklinin saç kesimi ve modeli farklıdır. Uzunluğu genişliğinden daha fazla olan uzun yüz şekli kadınları saç modeli konusunda zaman zaman zorlayabilir. Kadınlar için en ideal ve kusursuz yüz şekli oval yüz olarak bilinir. Bu yüzden de diğer tüm yüz şekillerinde doğru saç modeli yardımıyla oval yüz şekline en yakın görünüm elde edilmeye çalışılır. Dikdörtgen yani uzun yüzlü kadınların en büyük özelliği geniş bir alna sahip olmalıdır. En çok gizlemek istedikleri bölge de burasıdır. O yüzden de kahküllü kesimler sıkça kullanılır. Uzun yüzlü kadınlar model olarak da her zaman yanlara doğru hacim kazanan ve yüzü genişleten modeller seçmelidir. Kıvırcık ve dalgalı saç modelleri ile ense topuzları onlar için idealdir.

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Topuz Modelleri

Uzun yüzlü kadınlar için topuz modelleri hakkında da birkaç tüyo verelim. Dikdörtgen yüz şekline sahip kadınlar her zaman bombeli ve yukarıya doğru hacimli topuz modellerinden kaçınmalıdır. Onlar için ideal olan topuz modeli ense topuzudur. Uzun yüz şekline sahipseniz ve saçlarınızda doğru topuz modelini taşımak istiyorsanız, hiç düşünmeden dağınık ense topuzunu tercih etmelisiniz. Ensede toplanan saçlar sayesinde yüzünüz hayal ettiğiniz görünüme daha çok yaklaşacak. Uzun Yüz Tipleri İçin Saç Fikirleri

Uzun Yüz Şekli İçin Gelin Saçı Modelleri

Gelelim gelin adaylarını ilgilendiren bölüme. Uzun yüz şekli için gelin saçı modelleri hakkında da birkaç tüyo vermekte fayda var. Gelinler düğünlerinde mutlaka kusursuz bir görünüme bürünmelidir. Bunun için de herşeyin uyum içinde olması şart. Saç modelini seçerken de yüz şekli her zaman ön planda tutulmalı. Uzun yüz şekline sahip olan gelin adayları, yanlara doğru hacim kazanan ve yüzü daha geniş bir forma sokan modelleri tercih etmeli. Kıvırcık ya da dalgalı saçlar onlar için idealdir. Bu forma kavuşturulan saçlarınızı açık bırakabilir ya da yarım şekilde krapesiz olarak toplayabilirsiniz. Az önce söylediğimiz gibi ense topuzlarını da tercih edebilirsiniz. Uzun alnınızı saklamak için de alında sallanan taçlar ve saç aksesuaları da sizin kurtarıcınız olacak.

Uzun Yüz Şekli İçin Saç Kesimi

Uzun yüzlü kadınlar her zaman geniş alın bölgelerinden şikayet ederler. Bunun için de saç kesimlerinde kahkülleri ya da yana doğru perçemleri tercih ederler ki bu çok doğru bir seçimdir. Bob kesim saçlar da uzun yüz şekline sahip olan kadınlar için kuratırıcıdır. Ancak alnın kapalı olması şartıyla. Bunların yanında asimetrik, katlı ve küt kesimler de uzun yüzlü kadınlar için ideal kesimler arasında yer alır. Unutmayın sizin gizlemeniz gereken bölgeniz alnınız. Bu yüzden de saç kesimlerinizde mutlaka alnınızın kapalı kalmasına özen gösterin. Bu sayede uzun yüzünüz daha kısa ve yuvarlak bir görünüme bürünecek.

Uzun yüz şekli için saç modeli önerileri bu yazımızın asıl konusu. Sizin de bildiğiniz gibi her yüz şeklinin saç kesimi ve modeli farklıdır. Uzunluğu genişliğinden daha fazla olan uzun yüz şekli kadınları saç modeli konusunda zaman zaman zorlayabilir.

Bu habere de bakabilirisiniz

Saç Botoksu Nedir, Nasıl Uygulanır, Kimler İçin Uygundur

Saç botoksu nedir? Yıpranmış saçların canlı bir görünüme kavuşması için özel olarak geliştirilen uygulamaya saç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.