Ana Sayfa / Saç Bloğu / Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri
Erkek Saç Modelleri

Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri

Yüz şeklinizin doğru saç modelini  belirlemenin en doğru kriteri olduğunu biliyor musunuz?  Yüz tiplerini  genel anlamda 6 başlık altında inceleyebiliriz.
Yuvarlak Yüz Tipi
Kare Yüz Tipi
Dikdörtgen Yüz Tipi
Üçken Yüz Tipi
Elmas Yüz Tipi
Oval Yüz Tipi
Sizde kendi yüz şeklinize uyan saç modelini böylece rahatlıkla belirleyebilirsiniz.

Kare Yüz Tipi

Yüzün uzunluğu ve genişliğinin eşit olduğu yüz tipine Kare yüz tipi denir. Bakıldığında alnınız çeneniz ve çene kemiğiniz tam bir kare şekli oluşturur.  Kare yüzler, yüz hatlarınızı çok net ortaya çıkartacağından erkeksi ve maskülen bir tipe sahiptirler. Pek çok saç modeli yüzünüze çok yakışacak ve maskülen bir görüntü verecektir. Kare Yüz Tipi için bizim önerimiz; yanları kısa üstleri uzun bırakacağınız bir model son derece şık duracaktır. Bu tarz saç modellerinde üste doğru uzayan katların yumuşak katlar olmasına dikkat edin. Sakal  kullanmayı tercih eden erkekler için kare yüz tipinde kirli salak son derece uygun bir seçimdir.  Aksesuar kullanmayı tercih eden beylere gözlük seçiminde oval hatlara sahip güneş gözlüklerini tercih etmelerini öneririz.  

Dikdörtgen Yüz Tipi

Yüz tipleri arasında en uzun yüz şekli Dikdörtgen Yüz Tipi Sahiptir. Dikdörtgen Yüz Şeklinde yüzünüzün uzunluğu genişliğinden biraz daha uzun olacağından saçın havada dik kullanıldığı modellerden kaçınmalısınız. Bu yüz tipinde saçı dikmek yüzünüzü olduğundan daha uzun göstereceğinden kötü bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Tüm bunlara rağmen kabarık saç modellerine özeniyor ve denek istiyorsanız, saçınızı yana meyilli olarak kullanmak bir çözüm olacaktır. Dikdörtgen modellerde favorilerinizi uzun tutmaya özen gösterin çünkü favori ne kadar uzunsa orantıyı yakalamanız daha kolay olur. Dikdörtgen yüz tipinin en belirgin özelliği, alından başlayıp çeneye kadar devam eden uzun bir yüz hattıdır. Ayrıca elmacık ve çene kemiklerinizde son derece belirgindir. Dikdörtgen bir yüz şekliniz varsa işiniz biraz karmaşık biraz illüzyonlu işler yapmamız gerekiyor. Sakalla kamufle etmeye çalışırsak yüzümüz aşağı doğru uzun görünür. Üstü kısa tutulmuş bir saç modeli kullanacaksanız sakalı kısa tutarak orayı çok güzel oranlarsınız. Kullanma şansınız varsa saçlarınızı biraz daha öne eğimli kullanırsanız yüzünüz biraz daha alnınız kapandığı için küçük duracaktır.

Yuvarlak Yüz Tipi

Yuvarlak Yüz Köşeleri Olmayan yuvarlatılmış bir yüz şeklidir. Bu yüz şeklinde en önemli unsur yüzdeki hatsızlığın kamufle edilmesi gerekir. Eğer yüzünüzün tüm hatları yuvarlak şeklini oluşturuyorsa yüzünüz yukarıdan aşağıya inecek şekilde uzunlamasına ve geniş değilse tam olarak bir yuvarlak ise siz yuvarlak bir yüz hattına sahipsiniz. Yuvarlak Yüz Tipi örnekleri arasında ilk aklımıza gelen isim ; Leonardo Di Caprio’dur.  Yuvarlak yüz tipine sahipseniz, saçınızı geriye doğru değil yanlara doğru karışık şekilde atarsanız çok güzel bir kamuflaj yapmış olursunuz. Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri

Üçgen Yüz Tipi

Üçken yüz tipi çenenin ön planda olduğu yüz tipidir. Üçgen bir yüz tipinde yukarıdan aşağıya doğru daralarak inişi rahatlıkla görebilirsiniz. Elmas yüz tipi ile benzerlikler gösterse de elmas yüz tipinde elmacık kemikleri daha belirgindir. Üçgen Yüz Şeklini gözünüzde canlandırmak isterseniz aklınıza   Rayn Gossing gelsin .  Bu yüz tipi için sakalları gür bırakarak ,  yüzün orantısını sağlayabilirsiniz.  Saç modeli  konusunda natürel ve hafif kabarık görünümlü saçlar size oldukça yakışacaktır. Çok uzun ve çok kısa saç modellerinden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Elmacık kemiklerin alt kısımlarında kirli sakal biraz daha dolgun olursa ve saçlar daha salaş olursa çok uygundur ve saçın üstü ile yan arasında
Çok fazla fark olmamasına dikkat edin.
Yüzün uzunluğu ve genişliğinin eşit olduğu yüz tipine Kare yüz tipi denir. Bakıldığında alnınız çeneniz ve çene kemiğiniz tam bir kare şekli oluşturur. 

Oval Yüz Tipi

Dünya üzerinde bir erkeğin sahip olabileceği en ideal yüz şeklidir. Her model saç tipini rahatlıkla kullanabilirsiniz .  Oval yüz tipleri için yine de bizim önerimiz kısa saç modellerini denemeleri olacaktır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Röfle Nedir? Hakkında Detaylar

Röfle Nedir?

Röfle Nedir, Saç telleri arasından güzel topuzlar seçilerek saç renginin 1 tondan 6 tona kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.