Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Özgüveninizi Genital Gençleştirmeyle Geri Kazanın
Genital Gençleştirme Nedir

Özgüveninizi Genital Gençleştirmeyle Geri Kazanın


Yapılan araştırmalara göre genital gençleştirme operasyonları kadınlara kaybettikleri özgü veri geri kazandırıyor. Kadın hastalıkları uzmanları kadınların doğum, yaşlanma, kilo alıp verme ve hormonal değişiklikler nedeniyle vajinada oluşan sorunların özgüven kaybına yol açtığını belirtiyor. Özgüvenini yeniden kazanmak isteyen kadınların birçoğu genital gençleştirme operasyonları yaptırıyor. Vajinal kuruluk, vajinada genişlik hissi, idrar kaçırma, cinsel uyarı ve doyumda azalma gibi şikayetlere sahip kişiler genital estetik yaptırabileceği gibi genital alanın görüntüsünden hoşlanmayan kişiler de genital gençleştirme operasyonu yaptırabilir.

Genital Gençleştirme İşlemleri Kimlere Uygulanır?


Genital bölgede şekil bozukluğu olanlara
İç dudakları sarkık ya da büyük olanlara
Doğum sonrasında vajinasında ciddi genişleme yaşayanlara
Dış dudakları büyük ve şişkin olanlara
Klitoris bölgesi rahatsız edici derecede büyük olanlara
Vajinası çok dar olanlara
Yeni genital bölgesinde fazla yağ olduğunu düşünenlere
Vulvaya hacim kazandırmak isteyenlere
Vajinal kuruluk sorunu olanlara
Vajinada pigmentasyon sorunu (kararma) yaşayanlara
İdrar kaçırma problemi olanlara
Ağrılı cinsel birleşme yaşayanlara genital gençleştirme işlemleri uygulanır.


Uzmanların Uyguladığı Genital Gençleştirme Yöntemleri

Dış Genital Gençleştirme

Dış genital gençleştirme yönteminin amacı, kilo değişiklikleri ve yaşa bağlı olarak büyüyen ve sarkan dudakları sıkılaştırmaktır. PRP,  lazer ve mezoterapi gibi cilt yenileyici kolajen dokuyu arttıracak işlemler yapılarak genital gençleştirme yapılır. Ancak yapılan işlemlerde başarı elde edilebilmesi için mezoterapide kullanılan materyallerin, PRP kitinin ve lazer cihazının türünün büyük bir önemi vardır. Bu nedenle uzman tercih ederken ekip ve ekipmanları hakkında bilgi almanız, doğru sonucu ulaşmanızı sağlayacaktır

Dış Genital Renk Açma

Hormonel değişiklikler ve yaşlanma genital bölgede renk koyulaşmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda uzun süre uygulanan ağda ve lazer epilasyonun maruz bıraktığı ışınlar genital kararlamalara sebeptir. Genital gençleştirme yöntemlerini uygulayan uzmanlar, hassas bölgeler için özel olarak üretilen cihaz ve peeling dış genital bölge renk açma işlemini gerçekleştirir. Bu işlem sırasında iç ve dış dudakların yanı sıra bacak araları ve kasık bölgesinde renk açma işlemi uygulanır.

Kadın hastalıkları uzmanları kadınların doğum, yaşlanma, kilo alıp verme ve hormonal değişiklikler nedeniyle vajinada oluşan sorunların özgüven kaybına yol açtığını belirtiyor.

Dudak Dolgusu

Normal hacmi Azalmış dış dudaklara yapılan yağ doku enjeksiyonu olan dudak dolgusu en çok tercih edilen genital gençleştirme yöntemleri arasındadır. Vücudun diğer kısımlarından alınan yağın vajina dış dudaklara enjekte edilmesiyle yapılır. Görüntü bozukluklarının ortadan kalkmasını sağlayan dudak dolgusu, kırışıklık sorununu tamamen ortadan kaldırır.

Labioplasti

İç dudakların dış dudakların dışına doğru sarkmasıyla rahatsız edici bir görüntüye neden olan şekil bozuklukları labioplasti ile düzeltilmektedir. Ağrılı cinsel birleşme, vajinal akıntı ve idrar kaçırma gibi sorunların yanı sıra iç çamaşırında da belli olarak hoş olmayan bir görüntüye neden olması en çok şikayet edilme nedenlerindendir. Gerek psikolojik gerekse fiziksel şikayetler nedeniyle uygulanan labioplasti, şekil bozuklukları doğru teknik kullanılarak estetik bir görüntüye kavuşacaktır.
Kaynak ; https://www.esrademiryuzer.com

Bu habere de bakabilirisiniz

Kolajen Nedir

Kolajen, insan vücudunun protein yapısının ortalama üçte birini oluşturan proteinlerinden biridir. Kaslar, kemikler, tendonlar ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.