Ana Sayfa / Saç Bloğu / Yüzdeki Saç Boyasını Ne Çıkarır
Yüzdeki Saç Boyasını Ne Çıkarabilir

Yüzdeki Saç Boyasını Ne Çıkarır

Kadınlar saçlarına bakım yapmayı ve istedikleri renge boyamaktan çok hoşlanırlar. Her saç boyama isteklerinde bu işi kimileri kuaförde yaptırırken kimileri ise evde kendimde hallederim diyerek kendi kendilerine boyamayı tercih edenlerde vardır. Saç boyama işleminde kendi kendilerine ne kadar başarılı olsalar da ciltlerine olan temaslardan uzman kuaförler kadar dikkatli olamazlar. Bu yüzden bayanların yüzde kuruyan veya rengi çıkan boyanın nasıl kaybolacağına dair endişe yaşayabiliyorlar. Bu yazımızda bayanların endişe etmelerine gerek kalmadan yüzdeki saç boyasını ne çıkarır? Sorusuna cevaplar vermeye çalışacağız.

Saç Boyama Yapmadan Önce Alınabilecek Önlemler  

  Saç boyama işlemi çok zor bir işlem değildir. Fakat cilde bulaşan boya kalıntılarını temizlemek bir hayli zordur. Bunun için boya yapmadan önce cildinize dair bazı önlemler almak en akıllıca olanıdır. Her bayanın bu işlemi yapmayı unuttuğu durumlar olabiliyor. Unutulan önlem sonrası yüzdeki saç Kadınların  bu durumları yaşamaması için en bilinen ve işe yarayan yöntemi söyleyerek onları bu durumdan kurtarmak mümkündür. Öncelikle boya yapmadan önce boyanın değebileceği kısımları vazelin sürerek boyanın cilt tabakasına işlememesini sağlıyoruz. Bu sayede boya bulaşsa bile mendille silerek temizlemek daha mümkün hale gelebiliyor.  

Diş Macunu İle Saç Boyasını Çıkarmak 

  Yüze bulaşan saç boyasını çıkarmada ilk yöntem diş macunudur. İçerisindeki karbonat sayesinde yüzde kalan boya lekesini derinlemesine işleyerek çıkarmada yardımcı olur. İlk önce cildinizin ufak bir kısmında deneme yaparak alerji yapıp yapmayacağına dair test uygulamanız tavsiye edilir. Daha sonra tüm bölgelere uygulayarak parmağınızla ovalamaya başlayın. Lekenin çıktığını gördükten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.
Saç boyama işleminde kendi kendilerine ne kadar başarılı olsalar da ciltlerine olan temaslardan uzman kuaförler kadar dikkatli olamazlar.
 

Sigara Külü İle Saç Boyasını Çıkarmak 

Saç boyasına maruz kalan bayanların yüzdeki saç boyasını ne çıkarır? Sorusuna cevap ararken sigara külünü duyanlar inanmakta biraz güçlük çekebiliyor. Sigaranın içinde bulunan binlerce madde yandıktan sonra harika bir saç boyası çıkarma maddesine dönüşüyor. Bunu inanmasa da denemek isteyen çoğu kadının olumlu sonuçları gördükten sonra evlerindeki sigara küllerini daha kıymetli yerlere koymaya başlayacaklarına emin olabilirsiniz. İlgili Haber : Makyaj Bazı Nedir

Bu habere de bakabilirisiniz

YVES ROCHER ŞAMPUAN

Yves Rocher Şampuan

Sağlıklı ve güçlü saçlar için en önemli adım doğru şampuan seçimidir. Bu noktada saç türüne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.