Ana Sayfa / Saç / 11 Şık Katmanlı Saç Modeli
Katmanlı Saç Modelleri

11 Şık Katmanlı Saç Modeli

Kadınlar için saçları oldukça önem arz eder. Saçlar hem güzel gösteren unsurlar arasında olmakla beraber aynı zamanda kadınlığın ilk simgesi ve dışa dönük yansımasıdır. Kadınların saç modelleri arasında son zamanlarda en çok tercih edilen modellerden biriside 11 şık katmanlı saç modeli ve tarzlarıdır. Birbirinden değişik katmanlı saçlar sayesinde hem şık ve göze hitap eden görünüş meydana gelir hem de kadın kendisinden emin olarak daha sağlıklı duygular içerisinde olur. Zira kadınlar kendisini iyi ve güzel hissettikleri kadar çekicidir.

Katmanlı Saç Kesimi Nedir? 

Katmanlı saç kesimleri isteğe bağlı uzunlukta olsa da ortak noktaları kat kat olmasıdır. Bazıları omuzdan itibaren bazıları da enseden itibaren kesilip yukarı doğru kısaltılır. Fakat bu saç kesimi her saç şekli ve rengine uysa da saçın yapısına da dikkat etmek gerekir. Mesela ince telli saçlarda 11 şık katmanlı saç modeli pek de uygun olmayabilir. Eğer daha dolgun bir görüntüye sahip olması için kat kat kesilerek katmanlı bir saç modeli oluşturmak isteniyorsa, o zaman saçlar arasındaki geçişlerin dikkatli bir şekilde oluşturulması ve saçın inceliğinin hissettirilmemesi gerekir. Aksi halde güzel bir görüntü elde etmek istenirken saçlar da daha zayıf bir görüntü oluşarak öyle bir izlenim verilebilir. İlgili Link : Uzun Bob Saç Modelleri

20 Katmanlı Saç Kesimi Modeli Nelerdir? 

Şık katmanlı saç modeli dendiğinde akla gelen modeller şunlardır. Pixie saç kesim ki, bu arkadan görünüme önem verenler içindir. Bob kesim, ense üzerindeki saçların katmanlı kesimidir. Ayrıca;
 • Yandan Katmanlı Kesimler
 • Uzun Swirls Katmanlı Kesim
 • Kısa Saç İçin Katmanlı Kesimler
 • Yuvarlak Yüze Uygun Katmanlı Kesimler
 • Serbest Ve Rahat Düşen Katmanlar
 • Uzun Ve Düz Katmanlar
 • Ön Saçaklı Katmanlar
 • Doğal Görünümlü Katmanlar
 • Aniston Modelli Katman Kesim
 • Kâküllü Katmanlar
 • Perçemli Katman Saç
 • Sarı Saçlara Özel Katmanlar
 • Orta Katlı Katmanlar
 • Vurgulu Katman Kesim
 • Gündelik Katman Kesim
 • Balayage Katman Kesim
 • Tonlu Ve Makyajlı Yüze Uygun Katmanlı Kesim
 • Keskin Katmanlı Kesimler
Sonraki Geri
Dalgalı Katlı Saç Modelleri Dalgalı Katlı Saç Modelleri Nelerdir Dalgalı saçlarda kat verirken en dikkat edilecek kısım yüz çevresidir. Uzunluk ve katların başlanacağı yer kesinlikle yüz çevrenize göre verilmeli dalgaların vurgusu unutulmamalıdır. Doğru müdahale ile dalgalar daha da canlı hacimli görünebilir.
Düz Katlı Saç Modelleri Düz Katlı Saç Modelleri Nelerdir Düz saçların en büyük sorunu şekillendirme de yaşattığı zorluklardır. Düz saçları şekillendirmenin ve havalandırmanın en kolay hali katlardır. Derinlik, hacim ve hareket katların yoğunluğuna göre artacaktır. Saçları çok inceltmemekte fayda var. Orta uzunluklardaki katlar en idealidir. Katları ince atarak istenilen sonucu alabilirsiniz.
İnce Telli Katlı Saç Modelleri İnce Telli Katlı Saç Modelleri Şekillendirilmesi ve kullanması en zor saçların başında ince telliler gelir. Düz ve mat bir görünüme sahip olabilirler. Bunların en güzel çözümü saçlarınızın uzunluğu boyunca ince katlara sahip olmaktır. Gevşek, şekil almayan saçların yerini pırıl pırıl katlı dalgalar alacaktır. Saça uygulayacağınız doğru teknikle kurutma rahat şekil almasına da imkan sunar.
İnce Telli Kısa Katlı Saç Modeli İnce Telli Kısa Katlı Saç Modeli İnce telli saçlara uygulanabilecek katların kısa olması hacmi ve hareketi artıracak kısa katlardan başkası değildir. Modern ve çarpıcı bir görüntü kazanabilirsiniz. Kaş hizası baz alınarak aşağıya doğru saçlar incecik kesilerek kat verilmesini sağlarsanız doğru sonuç çarpıcı bir vurgu sizinle olacaktır.
Kalın Telli Saçlara Katlı Saç Modeli Kalın Telli Saçlara Katlı Saç Modeli Kalın telli saçları sağlıklı korumanın en iyi yollarından biri katlarla hafifletmektir. Mümkün olduğunca uzun katları yüz çevrenizi hareketlendirme de kullanabilirsiniz. Dolu dolu hacimli bir görünüm sağlayacaktır. Şekillendirmek için fırçalarla yuvarlayabilir veya boyutu göstermek için yana doğru tarayabilirsiniz. Kuaförünüzle güzel planlarsanız günlük şekillendirmede pratiklik katacaktır.
Katlı Bob Kesim Saç Modeli Katlı Bob Kesim Saç Modeli Nedir Bob kesimin sıkıcı ve klasikliğini barındırmadan saça hacim ve hareket katmak mümkün. Katları uzun tutmak yepyeni bir görünüme kavuşturup sizi tarz sahibi yapacaktır. Kendinize özgü bur tarzı parmaklarınızla derin kısma doğru atarak farklılığı yakalayabilirsiniz.
Kısa Dalgalı ve Katlı Saç Modeli Kısa Dalgalı ve Katlı Saç Modeli Örneği Modernliğin ve modaya uygunluğun vazgeçilmezi kısa saçları daha da kısaltmadan şekillendirip kendi tarzınızı yaratabilirsiniz. Uçlarından alınacak minik tüy kesimi katları belirginleştirir ve doku kazanmanızı sağlar. Kısa saçlarınızı sallayabilmenin özgürlüğünü yaşayabilirsiniz. Daha dağınık ve dalgalı kullanmanızı tavsiye ederiz.
Kısa Katlı Saç Modeli Kısa Katlı Saç Modeli Nedir Modaya uygun nostaljiyle geri dönen kısa saç severleri mutlu eden katlar. Saç uzunluğunuza göre katları yukardan başlayarak hareketlendirme de kullanabilirsiniz. Yüzünüzün ön planda olacağını unutmamalı şekil vermek için katları bol tutmalısınız.
Kıvırcık Katlı Saç Modeli Kıvırcık Katlı Saç Modeli Kıvırcık saçlarda lülelerdeki dayanıklılık kat atımı için çok uygundur. Saçınızın boyu nerede olursa olsun lülelerinize katlar atarak çarpıcı bir görünüm yakalayabilirsiniz. En şık görüntü orta uzunlukta elde edilebilir şekillendirirken elektriklenmeyi önleyecek nemlendirici kullanın.
Omuz Uzunluğunda ki Katlı Saç Modeli Omuz Uzunluğunda ki Katlı Saç Modeli Nedir Saç şekillendirmenin en zor hali omuz uzunluğundaki saçlara sahip olmaktır. Farklı model arayışları ile uğraşmamak için küçük detayları atlamamanızı öneririz. Çene hattından başlayan katlar sizi daha hacimli daha hareketli gösterir. Yüz şeklinize uyan hareketleri katlarla halledebilirsiniz.
Orta Boylu Katlı Saç Modeli Orta Boylu Katlı Saç Modeli Nedir Saç telleriniz kalınsa ve doğal dalgalar seviyorsanız orta boylarda katlı saçlar tam size göre. Katlar yüz çevresinde elmacık kemiğinin yüksekliğinde başlarsa dalgaları vurgulamakta kolaylık sağlar. Saçlarınız doğal hareketlerle kolay şekillenir bunun getireceği zamanı farklı güzellik uğraşlarına ayırabilirsiniz.
Sonraki Geri

Bu habere de bakabilirisiniz

Saç Dökülmesinin Psikolojik Sebepleri

Saç Dökülmesinin Psikolojik Nedenleri

Saç dökülmesinin psikolojik nedenleri son zamanlarda yoğun bir şekilde araştırmalara neden olmaktadır. Cilt hastalıkları ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.