Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Badem Göz Makyajı Nasıl Yapılır
Badem Göz Makyajı Nedir

Badem Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Badem Göz Makyajı özellikle Hafif çekik olan badem gözler,için doğru uygulandığında  çok hoş görünmektedir. Badem gözler Yeşilçam filmlerinden aklımızda yer etmektedir. Türkan Şoray’ın gözlerinin güzelliği neredeyse her kadının sahip olmak istediği bir göz şekliydi bir dönemler. 2020 yaz sezonunda da eskiler yeniden canlandırılarak ceylan gözleri gibi olan badem gözler çok revaçta.   Badem göz yapısına sahip olmayan kadınlar tarafından makyajla badem göz görünümü elde edilebilmektedir. Badem göz makyajında, gözler hafif çekik şekilde gösterilmektedir. Bu da gözlerin daha açık gözükmesine yardımcı olur. Badem göz makyajının tercih edilmesindeki bir diğer etken ise, gözlere daha genç ve enerjik bir hava katmasıdır. Her kadın ufacık bir makyaj hilesiyle daha genç ve dinamik bir hava kazanmak ister. Bu yüzden badem göz makyajı çok sık kullanılmaktadır.  

Badem Göz Makyajı

  Badem göz makyajına başlamadan önce göz şekli iyice ortaya konulmalıdır. Bu da göz kapağının katlanma bölgesine bronzer yahut kahve tonlarınla bir far uygulanmasıyla gerçekleştirilir. Uygulanan bu kahve tonundaki far göz kapağının derin görünmesini sağlayacaktır. Bu derinlik sayesinde gözler iyice belirginleşmiş olacaktır. Kullanılan farın kalıcı olması için far bazı kullanılabilir.   Far bazı hem farın kalıcılığını arttırır hem de far paletinden kullanılacak nude tonların pigmentasyonunun daha belirgin olmasını sağlar. Göz kapağına derinlik verilmek için kullanılan farın, cilt tonundan çokta koyu olmaması gerekmektedir. Cilt tonunun bir yahut iki ton koyusu bir kahverengi tonu, gözlerinize badem göz makyajı yapmak için yeterli olacaktır.  

Far ve Eyeliner

  Farı, gözün katlanma bölgesine uyguladıktan sonra yapılması gereken işlem gözün bitimine doğru farın hafifçe kaş çizgisine doğru uzatılması gerekmektedir. Bu işlem, gözlerin daha çekik durmasını sağlayacaktır. Bu işlemle makyajın farla olan kısmı tamamlanmış olmaktadır. Şimdi asıl mevzu, bütün kadınların zorlandığı eyeliner çekmekte. Eyeliner gözün yapısına uygun olarak çekilmelidir.   Eyeliner gözün iç köşelerine doğru inceltilmelidir. Orta noktası, yani tam göz bebeğinin olduğu noktada eyeliner isteğe göre kalınlaştırılabilir. Orta noktada kalınlaştırılan eyeliner, gözlerin daha büyük görünmesini sağlamaktadır. Kirpiklerin bitimine doğru ise eyeliner, tıpkı farda olduğu gibi hafifçe yukarı doğru kavislendirilmelidir. Bu gözü büyük ve çekici gösterecektir.  

Aydınlatıcı  

  Far ve eyeliner işlemlerinin tamamlanmasından sonra, sıra gözlerin doğru noktalardan aydınlatılmasındadır. Toz aydınlatıcı kullanmak daha belirgin bir parlaklık kazandıracaktır. Göz pınarlarına ve kaş altlarına ince bir far fırçası yardımıyla aydınlatıcı sürülebilir. Bu şekilde gelen ışık, parlak noktalarda toplanacak ve göz olduğundan aydınlık görünecektir. Göz makyajına aydınlatıcı eklenmesi, gözlerin daha belirgin ve açık görünmesine yardımcı olacaktır.   Son olarak kirpiklerin kıvrılarak rimel yahut bilinen adıyla maskara uygulanması işlemi yapılmalıdır. Kirpiklerin kıvrılması, kirpikleri daha yüksek gösterecektir. Uygulanan rimelle gözlerde çarpıcı bir etki yaratılacaktır. Rimeli sürerken topaklanmaması önemlidir. Rimel kirpik dibinden kirpik ucuna doğru tarama yöntemiyle sürülmelidir.

Bu habere de bakabilirisiniz

Çukur Göz Makyajı Nedir

Çukur Göz Makyajı

Gözler bir insanın iç güzelliğini en güzel yansıtan organdır. Bu değerli organ insandan insana birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir