Ana Sayfa / Saç / Bakır Ombre Saç Modelleri

Bakır Ombre Saç Modelleri

Bakır Ombre saç, saç ucunun açık ve koyu gibi zıt reng tonlarına boyanması ve bu sayede saç kökünden saç ucuna ışıltılı bir geçiş oluşturan saç rengidir. Krepe balyaj tekniği ile neredeyse aynıdır. Türkiye de son derece popüler bir renk seçimidir.

2014 Yılı Bakır Ombre saç modasında çıkış yılı olmuştur. Özellikle Dünya genelinde aktristler ve şarkıcıların ilgi gösterdiği model dünya genelinde Trend saç modeli olmayı başarmıştır. Ombre balyaj saç boyama yöntemi olarak da bilinmektedir. İlk örneklerinde saç kökü ve uçları arasında çok keskin geçişlerin olduğu Ombre modeli, zamanla cesaretini kırarak daha küçük ton değişiklikleri olarak karşımıza çıkmaktadır. İçinde bulunduğumuz yıl itibari ile de daha doğal ton geçişlerini görmek mümkün oluyor.

Bakır Ombre Saç Modelleri Hangileridir?

Eriyen Ombre; Bakır Ombre saç modelleri arasında tonlar arası en yumuşak olan model olarak öne çıkmaktadır. Her renk için eriyen ombre modelini uygulamak mümkündür. Ayrıca çok doğal görünmektedir. Özellikle Sıcak Sarı tonunda ışıltılı bir görünüm sunmaktadır.

Ters Ombre; Standartların dışına çıkmak isteyen Ombre modeli olarak ters ombre modeli ortaya çıkmıştır. Teknik adından da anlaşılacağı üzere saçların uçta soluk kökte ışıltılı parlak boyanmasına dayanmaktadır.

Fire Ombre; Buralar yanıyor olarak tarif etmek mümkündür. Kızıl renkten turuncuya dönen renk değişimi ile Fire Ombre adının hakkını fazlası ile veren bir modeldir.

Bakır Ombre Saç Modelleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bakır ombre saçlar saç ucunun koyu açık gibi zıt renkler ile boyanmasıdır. Saç kökünden saç ucuna kadar parlak bir gönümü kazandıran bu saç modeli hemen hemen krepe balyaj tekniği ile birebirdir.

Günümüzde en çok tercih edilen saç tipi modeli olan bakır ombre saçlar eriyen ombre saçlar, ters ombre saçlar ve fire ombre saçlar gibi farklı model seçeneklerine sahiptir. Fransızcadan gelen ombre kelimesini de Türkçe karşılığı gölge demektir. Ombre saçları doğal ve yumuşak bir görünüm elde etmek isteyen sitil sahibi kadınların en çok tercih ettiği saç rengidir.

Sonraki Geri
Bakır Ombre Modeli Ombre saç uygulamalarında saç bir üsteki renkten diğerine doğru alt kısımda birleşir.  Fransızca bir kelime kökü olan ombre’nin Türkçedeki karşılığı gölge anlamına gelmektedir.  Omre saç modelinin en avantajlı tarafı, sonsuz seçim seçeneği ile yumuşak renkli ve doğal bir görünüm elde etmenizi sağlar.
Bakır Ombre Saç Bakır saç ayırt edici ve profesyonel biri tarafından yapıldığında görünümüze bambaşka bir hava katabilir. Bakır saç stilleri , sıcak zengin ve yumuşak dokular elde etmek isteyen kişiler için doğru çözümlerdir.
Bakır Ombre Saç Stilleri Cilt ve ten renginize göre en doğru bakır tonunu belirlemek için dikkat etmeniz gereken en önemli detay; saçınızın alt tonunu göz önünde bulundurmak. Bazı bakır saç renkleri, cildinizi olduğundan soluk gösterebilir.
Bakır Ombre Saç Modelleri Omre saç renklerinin 50 ye yakın farklı tonu olduğunu söylesek ne düşünürsünüz?
Bakır Ombre Saç Uzun saçlarda uygulanan bakır ombre uygulamaları  kuaförünüze uygulama esnekliği sağlayarak, bakırın birkaç tonunu uygulama rahatlığı sağlar.  Köklerde uygulanacak zengin ve sıcak bakır renginden  uçlardaki hafif bakıra devam eden tatlı bir stil gelişecektir.
Bakır Renkte Saç Modeli Renk geçişi şeklinde bir bakır ombre kullanımına gidecekseniz, kahverengi saç kökleri üzerine atılan bakır sizi tahmin ettiğinizden daha canlı gösterecektir.
Bakır Ombre Saç Örnekleri Bakır renk saç tercihlerinde turuncu renkli vurgular cesur seçimler yapmayı seven kadınlar için ideal sonuçlar oluşturacaktır.
Sonraki Geri

Bu habere de bakabilirisiniz

Kısa Kıvırcık Saçlar İçin Saç Modeli

Hem kısa hem de kıvırcık saçlarınız var ise kısa süre içerisinde hazırlanıp yola çıkmanız neredeyse …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir