Ana Sayfa / Saç / Erkek Dalgalı Saç Modelleri

Erkek Dalgalı Saç Modelleri

Erkek dalgalı saç modelleri; Yeni yıla girdiğimiz anlarda yeni bir stil yaratmak isteyen erkekler için önemli bir arayışa dönüşecek. Fakat dalgalı saçları kontrol etmenin zor olduğu düşünüldüğünde biraz ürkek davranmayı beraberinde getirse de her anın modası olmaya devam ediyor.

Yandan Ayrılmış Dalgalı Model; Grinin 50 Tonu filmini izleyenlerin hemen hatırlayacağı model Christian Grey’in favori seçimi olduğunu hatırlayacaktır. Saçların yandan ayrılmasından sonra geriye doğru olacak şekilde taranması esasına dayanmaktadır. Modeli sabitlemek için şekillendirme destek elemanları olan jel ve krem kullanabilirsiniz.

Kaküllü Stil; Kaküllü saç, özellikle alnından ya da anlının büyüklüğünden şikayetçi olanları memnun eden modeller arasında yer almaktadır. Küçük bir şekillendirici desteği ile kaküllü saçları hazırlamak oldukça kolay olacaktır.

Under Cut Saç Modeli; Yeni yıla damga vuran saç modeli hangisi deseler şüphesiz Under Cut saç modeli açık ara zirveye oturacaktır. Under cut modelinin bir adım öteye taşınması ile yani yanların tamamen sıfıra vurulması ya da 3 numarada bırakılması ile oluşturulabilir.

Dalgalı Under Cut Saç Modeli; Dalgalı saçlara sahip olanların modelleri de kendilerine göre şekilleniyor. Bu nedenle dalgalı saçlara sahip olanlar için Dalgalı under cut ilaç gibi gelen bir kesim.

Kesimden sonra ise saçların fön makinesi yardımı ile geriye doğru taranarak sabitlenmesi mümkün olmakta. Hacimli saçlar için oldukça sık tercih ediliyor.

Erkek Dalgalı Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Daima hacimli görünmesi nedeni ile dalgalı saçlar erkeklerin büyük ilgisi olmuştur. Yapımının kolay olmasından dolayı da pek çok erkeğin en çok tercih ettiği saç modelleri arasında yer alan erkek dalgalı saç modeli için saçlarınıza şekillendirici macunu uygulayıp saç tiplerinden olacak şeklide yanlara doğru tarakla ayırmanız gerekiyor. Dalgalı saçlar için sacınızı biraz uzun olması gerekir.  Tarak ile yeteri kadar dalgalı şekil veremiyorsanız fön fırçası veya fön makinesi kullanarak saçlarınızı dalgalandırabilirsiniz.
Sonraki Geri
Amacınız sıkı ve düzenli bukleler ise, yüksek tutuşlu, mat görünümlü bir şekillendirici ürün kullanın ve saçlarınız hala nemliyken saç köklerinden jöle uygulamaya başlayın.
Erkek Saçı Modeli Örneği Buklelerinizin yumuşak görünmesini sağlamak ve  nemli tutmak için nemlendirici bir saç kremi kullandığınızdan emin olun.
Dalgalı Erkek Saç Örneği Saçların kurumasını önlemek için her 2-3 günde bir kez şampuanlayın ve kabarmayı tekrar kesmek için nemlendirici saç kremi kullanın.
Dalgalı Erkek Saçı Kıvırcık saçlarınızda  hacmi korumak istiyorsanız, nemlendirici bir deniz tuzu spreyi kullanın.
Dalgalı Erkek Saç Modeli Unutmayın dalgalı stil saçlar kalın saçlara sahip erkeklerde daha doğru sonuçlar verir.
Dalgalı Kısa Erkek Saç Modeli Saçınızdaki bukleleri keskin bir ifade ile öne çıkarmak isterseniz son derece kısa kesilmiş bir saç modeli ile bu havayı yakalayabilirsiniz.
Dalgalı Erkek Saç Modeli Dalgalı saçlarınızda arzu ettiğiniz şekli elde ettiğinizde düşük ısıdaki bir fön makinası yardımı ile şekli sabitleyebilirsiniz.
Dalgalı Erkek Saç Modelleri Vincent Cassel, gibi ince ve kıvırcık saçlara sahipseniz yanlardan geriye atarak şekillendirdiğiniz saçlarınızı üst kısmında doğal görünümü korumasına izin vererek şık bir sonuç elde edebilirsiniz.
Sonraki Geri

Bu habere de bakabilirisiniz

Saç Dökülmesinin Psikolojik Sebepleri

Saç Dökülmesinin Psikolojik Nedenleri

Saç dökülmesinin psikolojik nedenleri son zamanlarda yoğun bir şekilde araştırmalara neden olmaktadır. Cilt hastalıkları ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir