Ana Sayfa / Saç / Erkekler İçin En Dikkat Çekici Kıvırcık Saç Modelleri

Erkekler İçin En Dikkat Çekici Kıvırcık Saç Modelleri

Kadınlarda kıvırcık saç uğraşılması zor bir tür olmasına rağmen erkekler için bu geçerli değil. Aksine kıvırcık saç, erkekler için çoğu zaman daha çekici ve modern bir görünümün anahtarı olabiliyor.  Kıvırcık saçın en güzel yanı da her zaman hacimli görünmesi. Erkeklerin en büyük sorunu olan saç dökülmesi de kıvırcık saçlı erkekleri daha az etkiliyor. Eğer siz de kıvırcık saçlara sahipseniz ya da düz saçlarınızı canlandırmak için kıvırcık forma sokmak istiyorsanız, hazırladığımız en dikkat çekici 27 erkek kıvırcık saç modelleri arasından  kendi favori seçiminizi yapabilirsiniz.

Kıvırcık Erkek Saç Modelleri

Farklı yapıya sahip olan saçlar aslında insanın kişiliği yansıtır.  Özellikle erkek saç modelleri genelde kısa olduklarından dolayı kişinin tarzına ve yüz tipine uygun olarak seçilmesi gerekir. Günümüzde genç kesimini tercih ettiği kıvırcık saçlar farklı modeller ile tarzını yansıtmak isteyenlerin ilk tercihi haline gelmiştir.

Kıvırcık Erkek Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

  Kıvırcık erkek saç modellerini maşa kullanarak yapabilirsiniz. Ancak saç yapınızın ve yüz çeklinizin de bu saç modeline uygun olması gerekmektedir. Ön kıvırcık saç modeli için saçların üst kısmını uzun olması gerekmektedir. Kısa saç kıvırcık forumunu almaz hoş durmaz. Aynı zamanda kısa saçar maşa ile kıvırcık şekil almazlar. Bunun için saçlarınızı üst kısmı uzatıp yan taraflarını da kestirmeniz gerekir. Günlük kullanımlar için harika bir seçenek olan erkek kıvırcık saçları saç spreyi ve jöle ile formunu koruyabilirsiniz.
Sonraki Geri

İnce Buklelerle Şıklık İnce-bukleli-erkek-saci

Fazlasıyla kıvırcık ve bukleli saçlara sahipseniz, bu tarz bir kesimle onları toparlayabilirsiniz. Ayrıca ince buklelere sahip olan saçlarınızı şekilllendirici sprey ya da kremlerle modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Reggae Tarzı Reggae-sac

Bu tarz kıvırcık saçlar, reggae tarzını sembolize ediyor. Eğer bu stili beğeniyorsanız kıvırcık saçlarınızı bu modelle renklendirebilirsiniz. Özellikle oval, kare ve armut şekilli yüzlere son derec uygun bir model.

Modern Tarza Sahip Dalgalı Saçlar modern-dalgali-erkek-saci

Ön kısımda daha uzun bırakılan saçlarla modern bir görünümün elde edildiği bu model, oval, kare ve kalp yüz şekillerine çok uyumlu olacak.

Uzun Kıvırcık Saçlar

Erkek Kıvırcık Saç Modelleri  arasında uzun saç sevenler için harika bir tarz. Kıvırcık saçlarınızı omuz hizasında kestirerek tarzınıza uygun bir görüntü elde edebilirsiniz. Biraz fazla bakım gerektiren bu saçlarınızı özel davetlerde de toplayarak kullanabilirsiniz.

İnce Telli Kıvırcık Saçlara Özel Kesim ince-telli-kivircik-erkek-saci

İnce telli kıvırcık saçlarınız varsa, bu tarz bir kesim tam da size göre olacak. Bu modelde saçlarınıza şekil vermek için saç kremlerini kullanabilirsiniz.

Doğal Dalgalarla Süslenen Kesim

Dağınık ve doğal görünümlü saç modellerinden hoşlanıyorsanız, böyle bir kesim sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır. Biraz uzun bırakılan hacimli saçlarınız hem havalı görünecek hem de alnınızı kapatan kısımlarıyla yüzünü daha küçük göstermiş olacak.

Klasik Kesim

Sık buklelere sahipseniz, kusursuz bir görünüm için bu klasik tarz kesimi deneyebilirsiniz. Saçlarınızı daha güçlü ve canlı göstermenize yarayacak kare şeklinde yapılan bu kesimden fazlasıyla memnun kalacaksınız.

İddialı ve Havalı

İnce bukleli kıvırcık saçlara sahip olan beyler için fark yaratacak bir model. Omuz hizasına yakın bir boyda kesilen kıvırcık saçlarınızla son derece havalı ve kabarık bir görünüm elde edeceksiniz. Bu model sizin her ortamda dikkat çekmenizi sağlayacak.

Kıvırcık Pompadour Stili

Kıvırcık saçlarınıza fazla vakit ayırmaya ve sürekli bakım yapmayı sevmiyorsanız, bu kesim sizin için kurtarıcı olacak. Yanları kazıtılan ve üst kısımda hafif uzun bırakılan saçlar özellikle kumral erkekler için son derece hoş bir görünümü de garantiliyor.

Yaratıcı Stil

Etnik dokulu farklı bir model arayanlar için. Ense hizasından kazıtılarak yukarı doğru gürleşen saçlarla hazırlanan bu model, yaratıcı bir stil arayanlara son derece uygun olacak.

Okul Modası

Okul çağındaki gençlerin sıklıkla tercih ettiği bu model, dalgalı saçlar için güzel bir tercih. Hem fark yaratan hem de modern bir görünüm sunan bu model, biraz fazla bakım gerektiriyor.

Sık Buklelere Şık Çözüm

Kalın telli ve sık bukleli saçlar için uygun bir kesim. Yanlarının tamamen kazınıp, üstünün uzun bırakıldığı bu model, fazla bakım da getirmemesi nedeniyle son derece kullanışlı.

Tarz Yaratan Çizgiler

Kıvırcık saçlarını modern ve klasik çizgilerin birleşimiyle bir şekle sokmak isteyenler, bu kesimi tercih edebilirler. Kısa kestirilen ve bir taraftan derin bir çizgiyle desteklenen bu model, sizin tarzınıza uyuyorsa hemen denemenizde fayda var.

Kare Kesim

Yanları tamamen kısaltılan ve üst kısmı da kare şeklinde uzun bırakılan saçlar, modern bir görünümü garantiliyor. Bu kesim yüzünüzün daha da uzun görünmesini sağlayacak.

Sonraki Geri

Bu habere de bakabilirisiniz

Saç Dökülmesinin Psikolojik Sebepleri

Saç Dökülmesinin Psikolojik Nedenleri

Saç dökülmesinin psikolojik nedenleri son zamanlarda yoğun bir şekilde araştırmalara neden olmaktadır. Cilt hastalıkları ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.