Ana Sayfa / Saç / Kâhkül Modelleri 2019
Uzun Katmanlı Kahkül Saç Modelleri

Kâhkül Modelleri 2019

Kâhkül saç modelleri, zaman içinde eskimeyen ve günümüze kadar ulaşmayı başaran önemli stiller arasında yer alıyor. Son dönemde ünlü kadınların ilk tercihine dönüşen kâhkül saç kesimleri dağınık, uzun saçlar da kâhkül, perçemli ve yan kâhkül olarak dört ana basamakta toplanabilir.  

Uzun Kâhküller; Göz hizasında ya da bir burun başlangıç hizasında olabilen kesim, Bob kesimle uyumlu görünür. Bu nedenle hem saç kesiminizi hem de kâhkülünüzü birlikte oluşturmanız daha güzel bir tabloyu size sunacaktır. Uzun kâhküller düz saçlar için daha ideal bir seçim olacaktır. Çünkü kıvırcık ve dalgalı saçlarda gün boyu savrulan ya da yukarı da toplanan bir görünüm oluşturmaz.  

Retro kâhkül; Kısa kâhküller sınıfında yer alan Retro kâhküller, kullanımı son derece özen isteyen ve zor seçim olduğu söylenebilen modellerdir. Retro kâhkülleri alın bölgesi daha dar olan bayanların kullanılması daha güzel bir sonuç sunar. Göz hizasından 2-3 santim yukarıda duran kesim havalı bir tarz isteyen kadınların ilk seçimi olmaktadır.  

Çizgili kâhkül; Çizgili kâhküller kısa ya da uzun saçlar için kullanılabilir. Fakat düz saçlarda çok hoş bir görüntü oluşturduğunu da söyleyemeyiz. Her ne kadar bu sene ünlü kadınlar göz kapatan kâhkülleri tercih etse de daha çok dalgalı saçlara sahip kadınların tercih ettiğini görüyoruz. Ayrıca stilinizi korumak için 3 ay da bir kez mutlaka ara kesimler yapılmalıdır.  

Kâhkül Bakımında Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?

  Kâhkül saç kesimi son derece riskli bir seçimdir. Her ne kadar sonuç mükemmel olsa da mükemmel sonucu korumak oldukça dikkat isteyen bir iştir. Bunda saçın ön bölümünün hızlı uzamasının etkisi son derece büyüktür. Kâhkülün düz bir görünüme kavuşması için düzenli olarak bakım ve şekillendirici ürünlerin kullanılması gerekebilir.  

Kâhkülün düz görünümde kalması için iki ana yöntemden söz etmemiz mümkün. Bunların birincisi saç düzleştirici diğeriyse saç şekillendirme spreyleri. Saç düzleştirici kullanacak kadınlara tavsiyemiz, bu işlemi yüksek ısı da yapmamaları. Düşük ısı da süreç daha uzun olsa da saçın yıpranmaması için düşük ısıda düzleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
Sonraki Geri
Yana Ayrılmış Kahkül Saç Modelleri Yana Ayrılmış Kahkül Saç Modelleri Yuvarlak ve kare yüz şekilleri için ideal olan bu saç modeli, hacimli görüntüsü ile yüzünüzdeki vurguyu artıracaktır.  Saçınızın yan ayrımını şekillendirirken saçınızın doğal ayrım yönüne ayrılmasına özen gösterin.
Uzun Katmanlı Kahkül Saç Modelleri Uzun Katmanlı Kahkül Saç Modelleri Uzun katmanlar yüzünüze belirgin bir ifade katmak için harika bir yoldur. Saçın en kısa parçasının uzunluğu çene hizasını geçmelidir. Bu tarz bir saç modelini siyah eyeliner ve keskin bir rimel kullanımı ile belirginleştirebilirsiniz.
Uzun Kıvırcık Kahkül Saç Modeli Uzun Kıvırcık Kahkül Saç Modeli Kıvırcık saçlar doğal bir görünüm ve kahkül için mükemmeldir.  Doğru uzunluk ve şekli elde etmek için kuaförünüz size gereken desteği verecektir. Eğer kahküllerinizin boyunu çok kısa tutarsanız kahkül boyunuzun dümdüz büyüme riskini kabul etmiş olursunuz.
Düz Kahkül Saç Modeli Düz Kahkül Saç Modeli Uzun saç ve kahkül uyumu düz saçlarla mükemmel eşleşir. İnce telli bir saç yapısına sahip iseniz, saçınızın olduğundan biraz daha hacimli görünmesini sağlamak için hacim artıcı spreylerden yararlanabilirsiniz.
Uzun Dalgalı Kahkül Saç Modeli Uzun Dalgalı Kahkül Saç Modeli Kahkül ile vurgulanmış Uzun dalgalı saç modelleri kadınsı bir görünüm için ideal seçimdir. Yuvarlak görünümlü kahküllerinize şekil vermek için saçlarınızın doğal eğrisi yönünde şekillendirmeye özen gösterin.
Uzun Saçlar İçin Kahkül Saç Modelleri Uzun Saçlar İçin Kahkül Saç Modelleri Bilmelisiniz ki; kahkül saç modellerinde elde edeceğiniz sonuç tamamen kahküllerinizin uzunluğu ile alakalı olarak değişecektir. Kısa ve bebek kahküller  daha keskin ve daha net ifadeler elde etmenizi sağlarken uzun ve yana ayrılmış kahkül kesimi size  daha kadınsı ve modern bir hava verecektir.
Uzun Saçlar İçin Açılı Kahkül Saç Modeli Kahkül Saç Asimetrik kesime sahip kahkül modelleri capraz bir çizgi  takip eder ve belirgin bir yüz ifadesi sağlar. 2000’li yılların başında emo tarzı ile hayatımıza giren bu saç modeli modern bir güncelleme ile doğal ve etkileyici yeni bir tarz ortaya çıkardı.
Sonraki Geri

Bu habere de bakabilirisiniz

Uzun Ters Bob Saç Modeli

Uzun Bob Saç Modelleri

Genç ve dinamik görünüme sahip saç modellerini seven kadınlar arasında bir hayli yaygın olan uzun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir