Ana Sayfa / Saç / Fade Saç Kesimi
fade saç kesimi modelleri

Fade Saç Kesimi

Fade saç kesimi erkeklerde son zamanların en trend saç kesimi haline gelmiştir. Enseden yukarıya doğru uzayarak kesilmiş bir modeldir. Fade saç modeli ile saçlardaki uzun kısım ya geriye ya da yana yatırılarak uygulanmaya başlanır. Böylelikle doğal bir görüntü kazanılır. Bu model son zamanlarda sık tercih edilip hem çok daha rahat hem de çok daha havalı görünüme sahip olunmasını sağlar. Bu saç modeli her saç tipine uyum sağlar üstelik saça da hacim kazandırır.

Fade Saç Modeli Nedir? 

Fade saç modeli, saçların çok daha hacimli görünmesini sağlayan, ense bölümünün kısa diğer kısımlarının uzun bırakılmasıyla uygulanan bir modeldir. Ense ve saçın iki tarafı traş edilir. Böylelikle saçlar çok daha canlı bir görüntüye sahip olur. Fade saç kesimi için saçların çok kısa olmaması gereklidir. Çünkü enseden yukarıya doğru bir hacim verilmesi gereklidir. Özellikle uzun saçları olup da sıkılanlar için iyi bir seçenektir. Erkek saç modelleri saç hacminin kaybedilmesi sık yaşanan bir durumdur. Ancak konu fade model olunca hacimlilik hali geri döner. Sadece bir saç köpüğü ya da spreyi yeterli olacaktır. Kişinin saç yapısına uygunluk hali erkekler için bir tarzlık yaratılmasını sağlar. Bakım gerektirmeyen bir model olduğundan doğal saç bakımları ile doğru uzaması sağlanır. Bu saç modeli sayesinde çok daha dikkat çekici bir görüntü sağlanır. Unutulmaması gereken şey güzel bir görünüm için bakımlı saçlar önem taşır. İlgili Haber : Erkek Dalgalı Saç Modelleri

Yüz Şekilleri ve Sakal Stilleri 

En erkeksi yüz şekilleri arasında kare yüz şekli gelir. Çene kemikleri çok daha belirgindir. Yanlar ve ensenin kısa olması ile tepede bırakılan fade saç kesimi uygun bir stil yaratır. Fade saç kesimi kirli sakal stili ile güzel bir uyum yakalar. İnsanın kendisine yakışanı bilmesi ve uygulaması dışında en iyi saç modelini de bilmesi ve uygulaması aynı oranda önem taşır. Yüzün biçim ile uyumlu olan saç modeli sayesinde görünüm kusursuz olacaktır. En çok yakışacak model her zaman bireyin kendi yüz şeklini bilmesinin yanı sıra uygulamada da doğruyu bulmasından geçer.
Sonraki Geri
Modern Fade Saç Modeli  Modern Fade Saç Modeli Nedir Bu dönemde moda olan ama moda olduğu döneme göre zamansız moda olduğu kabul edilen bu model kulakların hemen üstünden başlayan arkaya doğru giden bir saç kesim tarzı vardır. Bu tarz kesimlerde isterseniz uzun saç isterseniz kısa saç modeli kullanabilirsiniz. Bu saç kesimiyle havalı bir görünüm yakalayabilirsiniz.
Vurgulu Fade Saç Modeli  Vurgulu Fade Saç Modeli Nedir Bu modelde önemli olan, yanları ve arkayı temiz tutmanız. Böylelikle bütün dikkat üst tarafta kalacaktır. Üst tarafta da istediğiniz şekli kullanarak dikkat çekebilirsiniz. Bu vurgulu saç modelinize uygun sakal da kullanabilirsiniz. Sakalla birlikte daha erkeksi bir görünüm yakalarsınız.
Popüler Fade Saç Modeli  Popüler Fade Saç Modeli Nedir Agresif görünmek istiyorsanız saçlarınızın yanlarından kademeli ve yumuşak geçişli kestirin. Üstleri istediğiniz biçimde şekillendirin bu sayede her ortamda kullanabileceğiniz agresif ve bir o kadar da popüler bir saç modeline sahip olursunuz. Agresif ve sıcak bir görüntü için bu modeli tavsiye ederim.
Kıvırcık Fade Saç Modeli  Kıvırcık Fade Saç Modeli Nedir Kıvırcık saçlara sahipseniz saçlarınızı şekillendirememekten şikayetçiyseniz saçlarınız yanlarını kısa kestirip bu şekilde saçlarınıza hakim olup şekillendirebilirsiniz. Günümüzde kıvırcık olmayan erkeklerin de saçlarını kıvırcıklaştırıp bu tarz modeller kullanmaktadırlar. Kullanımı da çok kolaydır.
Kışkırtıcı Fade Saç Modelleri  Kışkırtıcı Fade Saç Modelleri  Alışılmışın dışında bir saç modeli kullanmak isterseniz bu saç modeli tam aradığınız saç modeli. Bu modelde yapmanız gereken şey saçlarınız yanlarını ve arkasını sıfır tıraş edip üst tarafınızı bir Mohikan gibi yapmanız. Ayrıca bu saç modelinde saçlarınıza çizikte atabilirsiniz. Hem alışılmışın dışında hem de asi bir görünüm yakalarsınız.
Yenilikçi Fade Saç Modelleri  Yenilikçi Fade Saç Modelleri Nelerdir Saçlarınızı uzatmak mı istiyorsunuz? Ama yanlardan ve arka taraftan uzattığınızda bunalıyorsanız saçlarınızı komple kestirmenize gerek yok. Sadece yanları ve arka tarafı kestirerek de şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Son dönemlerde de popüler olan ve tarz sahibi erkeklerin tercih ettiği bir modeldir.
Karizmatik Fade Saç Modelleri  Karizmatik Fade Saç Modelleri Nelerdir Kısa saç kullanmayı tercih ediyorsanız bu modeli kullanarak karizmatik bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bu saç modeliyle askerleri andıran bir tarza sahip olacaksınız. Yapmanız gereken şey saçlarınızın yanlarını sıfır numara kestirmelisiniz.
Çekici Fade Saç Modelleri  Çekici Fade Saç Modelleri Nelerdir Etrafınızdaki insanların dikkatini saçlarınıza mı çekmek istiyorsunuz? Bunun için yapmanız gereken şey saçlarınızın yanlarından yukarıya doğru katmanlı kestirip üst tarafı da dolgun bir şekilde biçimlendirirseniz karizmatik ve dikkat çekici saç modeline sahip olursunuz.
Dolgulu Fade Saç Modelleri  Dolgulu Fade Saç Modelleri  Zarif bir saç modeli istiyorsanız ve dolgun bir görünüm istiyorsanız bu model tam size göre. Bu modelde saçınızın bakımı çok önemli, bakımını düzenli yapmazsanız görünümü istediğiniz gibi yakalayamazsınız. Bu saç modelini yüz hatlarınıza uygun bir biçimde kullanabilirsiniz. Sakalı da istediğiniz gibi saç modelinize uygun bırakabilirsiniz.
Zamansız Ve Şık Fade Saç Modelleri  Zamansız Ve Şık Fade Saç Modelleri  Dünyanın her yerinde her zaman moda olan saç modelidir. Bu model çok klasik olmasına rağmen hala çok tercih ediliyor. Bu saç modeli her zaman size şıklık ve karizma katar. Yapmanız gereken şey keskin olan saç uçlarınızı inceltilmesini sağlamak. Çok yönlü kullanımıyla size çeşitlilikte katar, istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
Sonraki Geri

Bu habere de bakabilirisiniz

sakal modelelri

Erkek Sakal Modelleri

Sakal Türk erkeğinin olmazsa olmaz sembollerinden biri olmuş ve olmaya da devam etmektedir.  Ülkemizde sakalsız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir