Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Yaz Makyajı Nasıl Yapılır
Yaz Makyajı Nasıl Yapılmalıdır

Yaz Makyajı Nasıl Yapılır

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte kadınların bakım yapma ihtiyacı da artmış olmaktadır. Hava sıcaklıklarının artması, parklarda bahçelerde arkadaşlarla buluşmak demektir. Kadınlar genelde kendilerine ve çevrelerindekilere güzel görünmek için makyaj yapmaktadırlar. Kışın makyaj yapmanın herhangi bir zorluğu yoktur. Hava soğuk olduğundan yapılan makyajın akma, bulaşma gibi bir derdi yoktur.   Fakat yazın yapılan makyajların sıcağın etkisiyle bozulabilmektedirler. Bu yüzden yazın yapılan makyajlara dikkat edilmelidir. Yazın güneş ışınları cilde daha fazla temas etmektedir. Bu sebeple kadınların, yazın yapacakları makyajlarda malzeme tercihini iyi yapmaları gerekebilir. Kullanılacak malzemeler cildi yormayacak şekilde tercih edilmelidir. Çünkü yazın gözenekler terlemeyle birlikte daha da açık olacaktır. Bu da yapılan makyajın kötü görünmesine sebebiyet verebilmektedir.  

Yaz Makyajı  

  Yazın genelde kışa oranla daha ince yapılı makyaj malzemeleri kullanılmaktadır. İnce yapılı makyaj malzemeleri su bazlı ve silikon bazlı olabilirler. Yazın ten ürünleri kullanmadan önce mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır. Güneş kremleri kimi zaman tıpkı fondötenler gibi renkli özelliğe sahip olabilmektedirler. Hem kapatıcılık hem de güneşten korunmayı isteyen kadınlar renkli güneş kremleri tercih edebilmektedirler.   Bunun yanı sıra yazın kalın yapılı fondötenler tercih edilmemelidir. Bu şekilde tercih edilen fondötenlerin ciltte iz ve leke oluşturma olasılığı yüksektir. Bu yüzden ince yapılı BB yada CC kremler tercih edilebilir. Yahut renkli nemlendiriciler de mevcuttur. Renkli nemlendirici de kullanılabilir. Bu tamamen kişinin makyaj alışkanlıklarına göre değişebilmektedir.  

Ten Makyajı

  Ten makyajında ince yapılı fondötenler kullanılmalı. Bununla beraber kapatıcılar bölgesel olarak da uygulanabilir. Renkli nemlendiriciler, BB veya CC krem kullanılarak da ciltteki renk eşitsizlikleri ve kusurlar kapatılabilir. Tüm bunların yanı sıra 2020 yazında ışıltılı ten makyajları çok trend. Artık çok da kalın yapılı olmayan parlatıcılar ten makyajına eklenmektedir. Güzel şekilde nemlendirilmiş bir cildin BB veya CC kreme ihtiyacı kalmadan sıvı highlighter ile parlaması sağlanabilmektedir. Yine bu yaz sezonunda nude yani toprak renkleri yazın da varlığını sürdürmekte.   Fondöten kullanmayan kimseler için hafif bir bronzer ile güneşte bronzlaşılmış etkisi yaratılabilir. Allık olarak ise şeftali ve açık pembe tonları yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu şekilde hem güneşte hafif yanmış gibi görünebilir hem de yüzünüze abartılı olmadan renk verebilirsiniz. Önemli olan allığı uygulama şekli ve uygulama miktarıdır.  
Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte kadınların bakım yapma ihtiyacı da artmış olmaktadır. Hava sıcaklıklarının artması, parklarda bahçelerde arkadaşlarla buluşmak demektir.
 

Göz Makyajı

  2020 yaz sezonunda ten makyajı gibi göz makyajları da çok renkli kullanılmaktadır. Günlük hayatında renkli göz makyajı yapmayan kimseler için ise nude tonlar yani toprak ve ten rengi benzeri tonlar kurtarıcı olacaktır. Uçuş uçuş elbiselerle yapılacak güzel bir makyaj görüntüyü modern hale getirecektir. Göz makyajı konuşulurken eyeliner ve dipliner konuşulmadan geçilemez. Kadınların bir bölümü için eyeliner vazgeçilmezdir. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise, eyeliner kullanmak isteyen kimselerin tıpkı rimel seçiminde olması gerektiği gibi su geçirmez rimeller ve eyelinerler tercih etmeleri gerekmektedir.

Bu habere de bakabilirisiniz

Badem Göz Makyajı Nedir

Badem Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Hafif çekik olan badem gözler, çok hoş görünmektedir. Badem gözler Yeşilçam filmlerinden aklımızda yer etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir