Ana Sayfa / Saç Bloğu / Saç Rengi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli
sac-rengi-seciminde-neler-önemli-faktördür
sac-rengi-seciminde-nelere-dikkat-edilmeli

Saç Rengi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Kadınlar için en önemli aksesuarlardan biri olan saçlar özen isteyen ve bakım isteyen uzuvlardır. En çok arada kalınan durumlardan biri saçların ne renge boyatılacağı ve saç boyatırken dikkat edilmesi gereken hususlar olmaktadır. Saç rengi seçerken ten rengi, göz rengi, giyim tarzı ve yapılan makyaja kadar her şeyi göz önünde bulundurmak gerekir.   Tüm durumları değerlendirdikten sonra saç rengine karar vermek en ideali olacaktır. Sık sık saç boyatmanın saça verdiği zararlardan dolayı istenilen rengi bir defada tutturmak daha iyi olacaktır. Sıcak tonlardaki saç renklerini daha çok yeşil ve açık kahve göz rengine sahip kişilerin tercih etmesinde fayda vardır. Saç rengi insanların duruşundan tavırlarına kadar her şeyi değiştirme özelliğine sahiptir. Hangi tarzda bir duruş ya da tavır istenildiğine de karar verildikten sonra buna uygun saç rengi seçimi yapılmalıdır.

Saç Rengi Seçiminde Göz Renginin Önemi 

Kadınların en büyük sorunlarından biri de saç rengi seçimi sırasında yaşanan kararsızlık olmaktadır. Hangi rengin kendilerine uygun olduğunu bilemeyip yanlış kararlar verebilmektedirler. Bu yanlış kararları vermemek adına iyi bir araştırma ve gözlem yapmak gerekir. Özellikle kişinin göz rengine ve ten rengine uygun olacak renkleri tercih etmesi gerekir. Açık yeşil ve açık kahve göz rengine sahip olan kişilerin daha sıcak tonlardaki renkleri tercih etmesi daha ideal olacaktır. Gri ya da açık mavi göz rengine sahip olan kişilerin ise küllü gri ve platin gibi renkleri tercih etmesinde fayda vardır. Mavi gözlü kadınlar aynı zamanda sarı ve kahverengi saç renklerini de tercih edebilir. Bu şekilde göz rengine uygun saç rengi seçildiği zaman çok daha güzel sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Daha koyu göz renklerine sahip kadınlar için koyu ombreler ya da siyah saç rengi çok ideal bir seçim olacaktır. Saç Rengi Konusunda Daha Fazla  Fikre İhtiyacınız Varsa Saç Rengi Fikirleri Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.    

Saç Rengi Seçerken Ten Renginin Önemi 

  Saç rengi seçimlerinde göz rengi ne kadar önemli ise ten rengi de o derece önemli bir etkendir. Ten rengi göz önünde bulundurulmadan yapılan saç renkleri kişi ile bütünleşme göstermeyip daha yapmacık bir görünümde olmasına sebep olacaktır. Koyu bir ten rengine sahip kişilerin mutlaka daha koyu kahve ve sarı renklerine yönelmesi gerekir. Açık bordo, kırmızı ve kahverengi saç renklerinin en iyi tamamlayıcı ten rengi buğday rengi olmalıdır.   Daha uçuk ve doğal görünümde olmayan mavi ya da mor gibi bir saç rengi tercihi yapılırken ise mutlaka kişinin giyim şekline ve kıyafet renklerine dikkat etmesi gerekir. Çok açık ten rengine sahip olan kişilerin daha koyu saç renkleri seçerek o soğuk görünümü kırması gerekir. Aynı zamanda açık ten rengine sahip insanlara koyu ombre ve koyu gri saç renkleri de son derece yakışacak renklerdir.    
Kadınlar için en önemli aksesuarlardan biri olan saçlar özen isteyen ve bakım isteyen uzuvlardır. En çok arada kalınan durumlardan biri saçların ne renge boyatılacağı ve saç boyatırken dikkat edilmesi gereken hususlar olmaktadır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Röfle Nedir? Hakkında Detaylar

Röfle Nedir?

Röfle Nedir, Saç telleri arasından güzel topuzlar seçilerek saç renginin 1 tondan 6 tona kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.