Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Kahverengi Gözlüler İçin Makyaj Yapımı
Kahverengi Göz Makyajı

Kahverengi Gözlüler İçin Makyaj Yapımı

Güzel olmak her kadının tutkusudur. Günümüzde yaş, yaşam tarzı fark etmeksizin her kadın makyaj yapmaktadır. Makyajı yaparken yüz çehremize, saç rengine, kıyafetlerimize, göz rengine dikkat etmeliyiz. Sarışın bir bayanın yaptığı makyaj ile esmer bir bayanın yaptığı makyaj aynı olmamalıdır. Göz makyajı, güzel görünmek ve etkileyici olmak isteyen bayanlarda makyajın en önemli parçasıdır. Göz makyajı olmadan makyaj tamamlanmaz. Kahverengi gözlüler için göz makyajı yapımı diğer göz rengine sahip olanlar için daha fazla seçeneğe sahiptir. Kahverengi gözlü kadınlar bu konudan dolayı çok şanslılardır. Doğru makyajı yüzümüze uyguladıktan sonra her renk tonunu kullanabiliriz.

Kahverengi Gözlüler İçin Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmelidir

Göz makyajının en önemli parçası eyelinerdir, kahverengi gözlülere eyeliner çok yakışmaktadır. Bu işlem bittikten kahverengi gözlüler için göz makyajı yapımı sırasında dikkat edilmesi gerekenler vardır. Gözleri ön plana çıkarmak için yaptığımız makyajda kaşlarda bizim için çok önemlidir. Kaşlarımıza yüzümüze uygun şekli verdikten sonra, kaş kalemi ve kaş farı ile üzerinden geçmeliyiz. Göz kapaklarımıza mat aydınlatıcılar kullanmalıyız. Göz iç köşelerine, kaş kemiğine aynı renkte ışıltılı aydınlatıcı kullanmalıyız. Kedi gözü şeklinde eyelinerimizi uyguladıktan sonra maskara sürerek son dokunuşları yapabiliriz. 2016 yılından itibaren trend olan bu makyaj, günümüz hale popülerdir. Gözlerin ve dudakların ön plana çıkmasıyla hem daha kolay hem de daha kısa sürede yapılmaktadır. İlgili Haber : Gece Makyajı

Göz Majyajının Püf Noktaları

Kahverengi gözlüler için göz makyajı yapımı için fazlasıyla renk seçeneğimiz olduğu için her kıyafete göre ayrı ayrı renkler seçebiliriz. Bu sayede her gittiğiniz ortamda fazlasıyla dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Kahverengi gözlüler için orta veya koyu renkte farlar kullanmamız daha uyumlu bir hale getirecektir. Etkileyici bakışa sahip olmak isteyenler için siyah maskara kullanılabilir. Aynı zamanda metalik renklerde göz çevremizde çok şık duracaktır. Baştan çıkarıcı gözlere sahip olmak istiyorsak altın renkte farlar kullanmak çok dikkat çekici hale getirecektir. Anlamlı ve daha az dikkat çekici bir makyaj istiyorsak sadece eyeliner çekmek bizim için yeterli olacaktır. Göz Makyajı Tüyoları

Kahverengi Gözlüler İçin Ruj Seçimi

Kahverengi gözlüler için ruj seçimi hakkında çok önemli bilgiler vereceğiz. Aslında sadece göz rengine göre ruj seçimi yapmak çok doğru değil. Ruj tonunuza, göz renginizin yanında ten renginizi de hesaba katarak karar vermelisiniz. Kahverengi gözlüler için ruj seçimi yaparaken ten renginizi göz önünde bulundurarak; mürdüm, kırmızı, bordo, şeftali ve nude tonları arasından tercih yapabilirsiniz. Özellikle koyu ten rengine sahip olan kadınlar ruj seçimi çok hafif tonlardan yana yapabilirler.  

Kahverengi Gözlüler İçin Far Seçimi

Kahverengi gözlüler için far seçimi yapmak isteyen ancak kararsız kalanlar buraya! Kahverengi gözlere en çok yakışan far renklerini açıklayacağız. Bildiğiniz gibi kahverengi, en doğal göz rengidir. Kahverengi gözlüler için far seçimi yapmak da çok kolaydır. Bu göz rengine sahip olanlar en çok; toprak tonları, gri tonları, mor tonları, haki, bakır ya da altın rengi farları kullanabilirler. Kahverengi gözlerle en çok işte bu ton farlar uyumlu bir görüntü sergiler. Kahverengi gözlülerin kaçınması gereken far renkleri ise pembe ve leylak tonlarıdır.

Kahverengi Gözlüler İçin Allık Seçimi

Kahverengi gözlüler için allık seçimi nasıl yapılmalı sorusunun cevabını hazırladık sizin için. Allık tonunuzu aslında makyajınızın geneline göre seçmelisiniz ancak bu tonlar her göz rengine de yakışmayabiliyor tabi. Kahverengi gözlüler için allık seçimi yaparken mutlaka ve mutlaka koyu kahve tonlarını seçmeliler. Bronz tonlardaki allıklar her zaman gözleriyle mükemmel bir uyum sergiler.
Kahverengi gözlüler için göz makyajı yapımı için fazlasıyla renk seçeneğimiz olduğu için her kıyafete göre ayrı ayrı renkler seçebiliriz. Bu sayede her gittiğiniz ortamda fazlasıyla dikkat çekmenizi sağlayacaktır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Kolajen Nedir

Kolajen, insan vücudunun protein yapısının ortalama üçte birini oluşturan proteinlerinden biridir. Kaslar, kemikler, tendonlar ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.