Ana Sayfa / Saç / Kalın Saçlar İçin Saç Modelleri

Kalın Saçlar İçin Saç Modelleri

Kalın telli saçlı kadınların ince telli saça sahip kadınlardan biraz daha avantajlı olduğunu söylemek mümkün. Çünkü şekil alması ve gösterişiyle sahibini her organizasyonda öne çıkartmayı başaracaktır. Görünümü ışıltılı ve gösterişli olsa da bakımı ve kontrol etmesi de bir o kadar zor olmaktadır. Bu nedenle daha çok kısa modeller tercih eden kalın telli saç modellerine gelin birlikte göz atalım;

Küt bob kesim modeli; Kalın saç telleri için ideal bir model olması küt küt saç modeli olmasıyla bilinen Küt bob saç modeli, dikkatli ve kaliteli kesim isteyen tiptir. Tarz kesimlerle kontrolünüzde kalması mümkündür. Bu da ayda bir kez kuaföre küçük ziyaretler yapmanız anlamına geliyor.

Dalgalı ve bukleli kısa saç; Kalın telli saçlar düşünüldüğünde dalgalı saçlar ve bukleler olmazsa olmazdır. Saç kurutma makinesi ile kurutulması gereken model banyo sonrası hazırlık süresini biraz uzatabilir. Bu nedenle kısa sürede evden çıkmak zorunda olanlara tavsiye etmiyoruz. Birkaç küçük hile ile kolaylıkla şekillendirilebilir. Saç kremleri ve spreyler size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Kısacık saç modelleri; Kalın telli saça sahip olan kadınların kısa saçlı olması sık görülen tercihlerdir. Bunun şüphesiz nedeni bakımının zor olması ve yağlanan saç tipleri olmasıdır. Kalın telli saçın kesildikten sonra da gür görünmesi ve yaz için ideal olması nedeniyle tercihleriniz arasında yer alması mümkün.

Katlı kısa saç modeli; Yüksek hacimli saçların biraz da olsa yoğunluğunu azaltmak isteyen kadınlar için kurtarıcı olacaktır. Bu sayede çok daha kolay şekillenebilen ve kontrolün sizde olacağı bir saç modeline sahip olacaksınız. Kullanım açısından bakıldığında da her ortam için uygun olan model size hazırlanma avantajı sağlayacaktır.
Sonraki Geri
Kısa Katmanlı Saç Fikirleri Kısa Katmanlı Saç Fikirleri Örneği Kalın saç tipine sahip kadınlar için kısa ve orta uzunluktaki katmanlı saç kesimleri ideal saç modelleridir.  Kalın saç tipinin genel olarak ihtiyacı olan şey saçın geneline hareket katan bir görünümdür.
Kısa Küt Saç Modeli Kısa Küt Saç Modeli Örneği Kalın telli saçlar için  kısa bir saç modeli denediğinizde saçlarınıza şekil verirken  saçın üst kısmında doğal b ir yükseklik bırakmak, saçın hacminin dengelenmesini sağlar.  Daha eğlenceli bir görünüm için katman yoğunluğunu yanlarda toplatabilirsiniz.
Katmanlı Bob Saç Modeli Katmanlı Bob Saç Modeli Nedir Bu katmanlı bob saç modeli kalın telli saçlarınızı uysal bir görünüme kavuşturmak için birebir çözümdür.  Saçınıza dokulu bir görünüm vermek için duştan sonra köpük kullanımı işinizi kolaylaştıracaktır.
Kısa Katmanlı Saç Modeli Kısa Katmanlı Saç Modeli Kısa saç modelleri tercih edecekseniz, cömert katmanlarla modeli hareketlendirmeniz en güzelidir.  Saçınızın ön kısmını biraz daha uzun bırakır ve kulak arkasında toplarsanız daha etkileyici bir görünüme sahip olursunuz.
Dalgalı Kısa Katmanlı Saç Modeli Dalgalı Kısa Katmanlı Saç Modeli Doğal dalgalara sahip bir saç modeline sahipseniz saçınızın arka kısmında yığılmış bir pixie görünümü yaratarak  ters çevrilmiş bir bob saç modeli elde edebilirsiniz.
Katmanlı Kısa Saç Kesim Katmanlı Kısa Saç Kesimi Kalın saç yapısına sahip saçlar için kısa saç modellerinin pek çoğunu rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Bu saç modelinde olduğu gibi saçı farklı uzunluklarda kesip şık bir balyaj renklendirme ile taçlandırabilirsiniz.
Kalın Katmanlı Saç Modeli Kalın Katmanlı Saç Modeli Kalın saç yapısı için katman  kullanımı saçın ağırlığını almanın en etkili yoludur.  Bunun için katmanlarınızı ortaya çıkartacak kadar kısalıkta bir saç modeli seçmeniz yeterli olacaktır. Bos ve pixie saç modelleri arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız her ikisininde esintisini taşıyan bu saç modelini deneyimleyebilirsin iz.
Ters Bob Saç Modeli Ters Bob Saç Modeli Hareketli saç modellerinden hoşlanmıyosanız, düzgün çizgilere ve uyumlu açılara sahip ters bob saç modelini deneyebilirsiniz.  Kalın ve düz saç yapısına sahip insanlar için doğru bir çözüm önerisi olan bu model  kullandığınız saç renginizin bir ton açığı yada koyusu ile kullanıldığında daha doğru sonuç verir.
Pixe Bob Saç Modeli Pixe Bob Saç Modeli İki tonlu saç renkleri, kalın saçlı kadınlar için kısa saç modellerinde uygulanan harika bir çözümdür. Saçınızda kullanacağınız kontrast renkleri mevsime göre seçerek alacağınız etkiyi çoğaltabilirsiniz.
Küt Bob Saç Modeli Küt Bob Saç Modeli Klasik çene uzunluğu olarak adlandırılan bu saç modeli katlı kesiminden dolayı doku ve renk yoğunluğu olarak saçlarınızın ihtyacı olan bakımlı görünümü sağlar. Olgun yaştaki kadınlar için gün içinde de zahmetsizce kullanılabilecek bir modeldir.
Hareketli Kısa Saç Modeli Hareketli Kısa Saç Modeli Saçlarınızın yüzünüzün önüne düşmesinden hoşlanmıyor ve geriye atarak kullanmak istiyorsanız, dalgalı saçlar için kullanabileceğiniz bu model tam olarak beklentinizi karşılayacaktır..
Sonraki Geri
 

Bu habere de bakabilirisiniz

Büyüleyici Sarı Saç Modelleri

Sarı saç rengi her cilt tonuna uygun modellerden biridir. Toplumda açık tenlilere yakışan bir algı …

8 Yorumlar

  1. Ne güzel bir yazı olmuş bilgilendirici:)

  2. Kalın saçım için en uygun fikirleri bu sayfada buldum. Kaynaklarınız işe yarıyor.

  3. Etikleleyici modeller +++

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir