Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Kıl Tekniği İle Kaş Yapımı
Kıl tekniği ile kaş yapımı nedir

Kıl Tekniği İle Kaş Yapımı

Kıl tekniği ile kaş yapımı çok popüler bir teknik haline geldi son dönemde. Yüz güzelliğinde kaşlar çok önemli bir yere sahip.  Ve kaşları güzelleştirmek adına son yıllarda çok değişik teknikler keşfedilmekte ve uygulanmakta. 

Kıl tekniği oldukça doğal bir görünüm elde edildiği için çok tercih edilir oldu.  Bu uygulamanın diğer adı mikro pigmentasyon.  Sonuç o denli doğal ki karşınızdaki kaşınıza bir işlem yapıldığını anlamıyor. İnce veya seyrek kaşlıların tercih ettiği bir uygulama oldu hali hazırda.

Uygulama Nasıl Yapılıyor?

İnce kıl efektleri ile muhteşem kaşlar yaratılıyor ve gözler daha etkili bakıyor. Kaş bölgesi önce anestezik bir kremle uyuşturuluyor. Tek kullanımlık, mikro ince uçlu ve tabii ki hijyenik iğnelerle kaşların arasına ince kıl çizimleri yapılıp tamamen organik boyalar yerleştiriliyor. Uygulama cildin bir kat altına yapılır ve bir ömür kullanılamıyor. Kendi kaş şekliniz doğrultusunda doğal kıl efektiyle özenle birer birer çiziliyor. Çizmek deyince korkmayın zira bu işlemde pek acı hissedilmiyor.

Uygulamadan sonra hafif bir kaşıntı hissediyorsunuz. Önerilen doğru kremlerle işlemin yapıldığı bölge nemli tutulmak zorundadır. Herhangi bir nemlendirici krem kullanamıyorsunuz, tavsiye edilen kremi kullanmak da çok önemli. İşlem ortalama 1 saat sürüyor. Kaş ne kadar zayıf ve seyrekse işlem o kadar uzayabiliyor.  Uygulama sonrası rötuş gerekebiliyor mükemmel görüntüyü yakalamak için. Sonuç bir iki sene kadar kalıcı oluyor, kıl tekniği uygulamasında. Kıl tekniği ile kimler kaş yaptırabilir

Kıl Tekniğini Kimler Yaptırmalı

Kıl tekniği uygulamasını aslında herkes yaptırabilir ancak öncelikli olarak;
  • Kaşları asimetrik olanlar
  • Kemoterapi tedavisi sonucu kaşları dökülenler (mutlaka doktorlarından izin almalılar)
  • Seyrek kaşlı olanlar
  • Kaşı küsmüş olanlar
  • Kaşlarını kalınlaştırmak isteyen kişiler
  • Bu arada son olarak bu uygulamanın profesyonel ellerde yapılması gerektiğini söylemek lazımdır.
Yukarıda sıralanan özellikler kapsamında etkili bir kıl tekniği uygulaması sonrasında son derece şık bir görünümün elde edilmesi mümkün olmaktadır. Bu doğrultuda kıl tekniğinin oldukça güzel sonuçların oluşturulması hususunda başarılı olduğunu da söylemek mümkün olmaktadır. Bundan dolayı ülkemizde bu tekniği uygulayanların sayısı günden güne artmaktadır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Badem Göz Makyajı Nedir

Badem Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Hafif çekik olan badem gözler, çok hoş görünmektedir. Badem gözler Yeşilçam filmlerinden aklımızda yer etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir