Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Kışın Kuruyan Ciltler İçin Bakım Önerileri
Cilt Bakım Ürünleri

Kışın Kuruyan Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kış aylarının gelmesi ile birlikte rüzgârdan ve soğuk havadan cildiniz kuruyabilmektedir. Hatta bazı hassas ciltler kızararak pul pul dökülebilmektedir. Cildinizin bu hali sizi rahatsız ediyor olabilir.  Kış aylarının soğuğundan ve ayazından en çok kuru ciltler etkilenmektedir. Ancak kuruyan cildinizi korumak sizin elinizde bulunmaktadır. Basit bazı önlemler ile cildinizi daha canlı bir hale getirebilirisiniz.  Kışın kuruyan ciltler için bakım önerileri içerisinde evde uygulanabilecek maskeler başta gelmektedir.

Ancak kuru bir cildiniz var ise özellikle kış aylarında kullandığınız bakım ürünlerini değiştirmeniz yapılabilecek en doğru hareket olacaktır. Cilt sağlığınız için bu aylar içerisinde beslenmenizi de yeniden düzenleyerek cildinizi nemlendirebilirsiniz. Küçük değişimler ile cildinizi oldukça canlı bir görünüşe kavuşturabilirsiniz.

Cilt Kuruluğu Olanlar Kışın Nelere Dikkat Etmeli?

Kışa Girerken Cilt bakımı yapmak, kuru havanın etkisi ile kuruluk problemi yayaşan cilt yapıları için atlanmaması gereklidir. Kışın soğuk ve kuru havanın etkisi ile cilt kuruluğu problemleri çok daha fazla olur. Kış ayları için nemlendirici kullanımı çok önemlidir. Duş sonrası banyo sonrası mutlaka nemlendirici kullanımı ihmal edilmemelidir. Duş ve banyo esnasında yine cildi kurutmayan sabun olmayan sabun benzeri yıkama jelleri veya barlar kullanılmalıdır. Bunun dışında oda nemlendiricileri aşırı deri kuruluğu şikâyeti olanlarda faydalı olabilir.

Bunlar hazır olarak satılabilmektir. Oda havasına nem veren cihazlar vardır veya bu tür cihazlar pahalı geliyorsa kaloriferin üzerine veya sobalı bir evse sobanın üzerine içi su dolu bir kâse koyulabilir ya da ıslak süngerler bırakılabilirsiniz. Ayrıca beslenme de önemlidir. Kışın kuru yemişler çok miktarda faydalı yağ içerdiği için omega 3, omega 6 veya daha değişik yağlar içerdiği için kuru yemişi fazla olmamak şartıyla günde bir avuç kuru yemiş, değişik kuru yemişlerden badem, ceviz, fındık gibi veya fıstık gibi yenilmesinde fayda vardır.

Cilt Kuruluğu Tedavisi

Son bahar ve kış aylarında havaların değişimi ve hızla soğuması ile birçok kişi cilt kuruluğu sorunu ile karşılaşmaktadır. Cilt kuruluğu tedavisi için evinizde kış için yüz kremi kullanarak basit önlemler alınabilmektedir. Kullandığınız bakım ürünlerinizi bu aylarda değiştirerek cildinizi daha fazla nemlendirecek ürünler kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ancak aldığınız bu önlemler fayda göstermemiş ve cildinizde döküntüler ve kızarıklıklar meydana gelmiş ise alanında uzman bir doktordan yardım almalısınız.

Doktorunuz rahatsızlığınızın en kısa zamanda sonlanması için gerekli tedaviyi düzenleyecektir. Cildiniz çok önemlidir. Bu nedenle kuruluk yaşadığınız hassas cildiniz için kesinlikle kulaktan dolma bilgiler ile hareket etmeyiniz.  Elbette nemli ve canlı görünen bir cilde sahip olmak sizin de en büyük arzunuzdur. Alınacak basit önlemler ve uygun tedaviler ile cilt kuruluğunuzdan kurtulabilirsiniz.
Son bahar ve kış aylarında havaların değişimi ve hızla soğuması ile birçok kişi cilt kuruluğu sorunu ile karşılaşmaktadır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Koyu Renk Ruj Nedir

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Makyajda iddialı renklerden biri olan koyu renk rujların, ten rengi ve dudak yapısı göz önünde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.