Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Kuru Ciltler İçin Bakım ve Makyaj Teknikleri
Kuru Cilt Bakımı Önerileri

Kuru Ciltler İçin Bakım ve Makyaj Teknikleri

Kuru ciltler için bakım ve makyaj teknikleri, kuru bir cilde sahip olan ve bunun zorluklarını fazlasıyla yaşayan kadınlar için ilham niteliğinde bilgilerdir. Makyaj yapmak kadınların geneli için bir tutkudur. Bir makyajın kusursuz olması için de cilt tipinize ve yüz hatlarınıza uygun şekilde yapılması önemlidir. Bu yazımızda bakım ve makyaj konusunda en çok zorlananlardan kuru cilt tipine sahip olan kadınlara tüyolar vereceğiz.

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Makyaja başlamadan önce cildinizi bu uygulamaya hazırlamanız gerekiyor. Özellikle de kuru bir cilde sahipseniz bakım sizin olmazsa olmazınız olmalıdır. Cildinizi önce temizleme losyonları ya da sabun yardımıyla temizlemelisiniz. Kirden arındıracağınız cildinize hemen ardından canlandırıcı tonik sürmenizde de fayda var. Kuru cilde sahip olan kadınlar için bakımın en önemli aşaması nemlendirmedir. Cildinizi makyaja nemlendirici sürdükten sonra hazır hale getirebilirsiniz. Cildinizin mat görünümünü engellemek için de baz kullanmayı unutmayın. Kuru ciltler için özel olarak hazırlanan bazlar, cildinizi nemli tutar ve canlı görünmesini sağlar.

Kuru Ciltler İçin Makyaj

Cildinizi doğru bakımla makyaja hazır hale getirdikten sonra asıl önemli bölüme de geçmiş oluyorsunuz. Kuru cildiniz için kusursuz bir makyaj hayali kuruyorsanız ilk olarak doğru fondötene ulaşmanız gerekiyor. Yapısı ince ve nemlendirici özelliği olan fondötenler sizin için idealdir. Ayrıca yağ bazlı ve likit bir forma sahip olan fondötenler her zaman cildinizi daha canlı ve sağlıklı gösterir. Bununla birlikte kapatıcılarınızı da likit formda tercih edin. Kuru Cilt Bakımı Sizin de bildiğiniz gibi kuru bir cilde sahip olan kadınlar her zaman mat ve cansız görünümden şikayet ederler. Bunu engellemek için de allık tercihinizi mutlaka krem formlu ve pembe tonlarında yapmalısınız. Ruj seçiminizde likit formu, gözler için de krem farı tercih etmenizde büyük fayda olacak. Bu arada kuru bir cilde makyaj yaparken asla parmaklarınızı kullanmayın her ürünü fırçayla uygulayın. Parmaklarınızı kullandığınız takdirde ihtiyacınız olan nemi kaybedebilirsiniz.
Makyaja başlamadan önce cildinizi bu uygulamaya hazırlamanız gerekiyor. Özellikle de kuru bir cilde sahipseniz bakım sizin olmazsa olmazınız olmalıdır. Cildinizi önce temizleme losyonları ya da sabun yardımıyla temizlemelisiniz.

Bu habere de bakabilirisiniz

Koyu Renk Ruj Nedir

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Makyajda iddialı renklerden biri olan koyu renk rujların, ten rengi ve dudak yapısı göz önünde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.