Ana Sayfa / Saç Bloğu / Saç Şekliniz Ruh Halinizi Ele Veriyor
saç şekliniz psikolojini mi yansıtır
sac-sekliniz-ruh-halinizi-yansıtıyor

Saç Şekliniz Ruh Halinizi Ele Veriyor

Kadınlar saç şeklini belirlerlerken mutlaka bir tereddüt halindedirler ve bu durum saça müdahale edecek olan kuaförün pek hoşuna gitmez. Anlık ruh değişimi olmasından ötürü saç şekli verildikten sonra değişim olacağı için pişmanlık olması olası bir durumdur. Psikologlar  konu ile ilgili sorun yaşayan kişilerin destek alması gerektiğini söylerken bu anlamda mutlaka ruh hallerinin iyi olduğu durumlarda kuaförlere gidilmesi gerektiğini belirtir. Kullanılan saç modelleri ve şekli kişinin ruh halini yansıtmaktadır. Ruh halinizi saçınıza bakarak anlayan uzman kişiler vardır.  

Dağınık ve Kısa Saç 

Dağınık saç modeli genel olarak özgürlüğüne düşkün gençler tarafından tercih edilir. Özgürlüğüne düşkün olan bu gençlerin tercih ettiği dağınık saç modelleri kullanan kişide kendinden emin bir hava yaratmaktadır. Kısa saç modelleri değişkenlik gösterse de özellikle erkek tip saç modelleri tercih edilir. Gençler ve saçlarına bakım yapmaya üşenen vakti olmayan kişiler arasında tercih edilen bu model kişiye ferah ve erkeksi bir görüntü verecektir. Saç konusunda sıkıntıya düşen ve ruh halinizin karanlık olduğunu hissettiğiniz dönemlerde İpsikolog ile görüşme sağlayabilir ve destek alabilirsiniz.

Topuz ve At Kuyruğu Modelleri 

Tam topuz modelleri ağır bir karakteri ve baskın bir yapıyı andırır. Asaleti ve bulunduğu ortamın önemini tercih eden kadınlar tarafından kullanılır. Arkadan yapılan topuzlar salaş modeller olarak kapalı yerlerde çalışan kadınların modelidir ve bu tarz işlerde çalışan kadınlar tercih eder. Eğer saçlar düzensiz ve bakımsız bir halde ise kişinin depresyonda olduğu çok açıktır ve Psikolojii merkezlerinden destek alması önerilir. Kişinin ruh halinin düzelmesi saçlarına da yansıyarak kişilerin ilgisini çekecek ve kendini daha rahat hissedecektir.  
Kadınlar saç şeklini belirlerlerken mutlaka bir tereddüt halindedirler ve bu durum saça müdahale edecek olan kuaförün pek hoşuna gitmez.
 

Bu habere de bakabilirisiniz

sac-rengi-seciminde-neler-önemli-faktördür

Saç Rengi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Kadınlar için en önemli aksesuarlardan biri olan saçlar özen isteyen ve bakım isteyen uzuvlardır. En …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir