Ana Sayfa / Saç / Aloe Vera ile Saç Bakımı
Aloe Vera Saç Bakım Ürünü

Aloe Vera ile Saç Bakımı

Aloe vera bitkisi amazon iklimlerden gelerek ülkemizde de yeni tanınmaya başlayan bir egzotik bitkidir. Yaprakları uzun ve dikenli yapısıyla dikkat çekerek içeriğinde bulunan jelleri ile birden fazla faydaları bulunduğu araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Son günlerde tüm bakım ürünlerinin içerisinde yer aldığını görebilmekteyiz. Bu yüzden cilde olan faydaları saymakla bitmez. Bunun yanı sıra saç bakımına özen gösteren bayanlar kullanabilecekleri aloe vera saçı beslerken aynı zamanda ışıl ışıl parlayan saçlara sahip olabilecekleri maskeler yapabilirler. Peki, aloe vera ile saç bakımı nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

Aloe Vera’nın Saça Etkileri Nelerdir? 

Aloe vera bitkisinin içerisindeki jelleri kullanarak cilt bakım maskeleri uygulanmaya devam ederken son zamanların trendi olan aloe vera ile saç bakımı yapmanın faydalarını görmek mümkündür. Saçlara doğal bir hava vermenin yanı sıra besleyerek saçın daha güçlü ve kısa sürede uzamasına katkı sağlayabiliyor. İçindeki amino grup asit, çinko ve bakır vb. mineralleriyle zengin olması saçın gerekli bakımı karşılayabilmesinde bizlere yardımcı olduğu görülebiliyor. Eğer saçlarınızdan ve saç derinizden şikâyetçiyseniz Aloe vera katkılı saç bakım serumları ya da kremleri kullanabilirsiniz.

Aloe Vera Hangi Şikâyetleri Gidermede Yardımcı Olur? 

Aloe vera bitkisi çok uzaklardan gelerek ülkemizde de üretimine başlanan kıymetli bitkilerden olması ile bilinir. Aloe veranın yanıklara karşı olan tedavisi hemen hemen herkesin hoşuna giderek daha farklı amaçlar içinde kullanmaya yönelik çalışmalar başlatılmıştır. Cilt bakımında cildi tazelemede yardımcı olması sebebiyle kaşıntılı saç derisine sahip olan kişilerin aloe vera ile saç bakımı yaptığında kısa süre içerisinde geçtiğini fark edeceklerdir. Kuru ve yıpranmış saçların uç kısımlarına aloe vera’lı bakım serumlarının kullanılması sonucu olumlu etkilerini görenlerin sayısı bir hayli fazladır. İlgili Link : Jojoba Yağı

Aloe Vera İle Diğer Ürünleri Birlikte Kullanmak 

Aloe vera tek başına bir harikalar yaratsa da diğer ürünlerle beraber kullanıldığında faydasının iki katına çıkacağını unutmamak gerekir. Özellikle bal ve zeytin yağla birlikte kullanıldığında etkisinin kısa sürede göstermesi daha mümkün hale dönüşüyor. Etkisinin iyi bir şekilde ortaya çıkması için belirli ölçülere dikkat edilmesi gerekir.Aloe Vera Saç Bakımı

Aloe Vera İçeren Bakım Kremleri 

LR Health&Beauty adıyla 1985’ten bu yana Almanya’nın kozmetik ürünleri alanında bilinen firmaları arasındadır. Tüm dünya’da yaklaşık 30 ülkede faaliyet gösteren Lr kozmetik sektörünün iddaalı oyuncuları arasındadır. Arge alanında yaptığı yatırımlarla sıklıkça adından bahsettiren firma, bünyesinde 1.000’den fazla çalışanı, yaklaşık 300.000 kayıtlı iş ortağı bulunmaktadır.  Lr Markasının aloe vera içeren ürünlerine birlikte göz atalım.

Aloe Vera Kremi 

LR Health & Beauty kozmetik alanında ki 15 yıllık arge gücü ve tecrübesini, Aloe Vera Kremi olarak LR Aloe Via adıyla piyasaya sürüyor. Yılalrdır pek çok toplumda şifalı bitki kabul edilen Aloe Vera bitkisi Lr markasının Aloe Via adını taşıyan ürünü ile sadece el kremi olarak değil, aynı zamanda yüz maskesinden ayak kremine, bebek şampuanından vücut kremine kadar geniş bir ürün gamına sahip. Aloe Via bakım kremi ve seriye ait tüm ürünler, cildin günlük nem ihtiyacını karşılarken aynı zamanda 24 saat boyunca cilde ışıltılı, esnek ve yumuşak bit doku kazandırıyor.

Aloe Vera Kremi Faydaları

LR Aloe Via, serisi doğal ürünlerden elde edilmiş muhteviyatı ile her cilt tipine uygun ürünler sunmasının yanı sıra doğallıktan vazgeçemeyen ciltlere gün boyu süren rahatlık ve yumuşaklık sunuyor. LR Aloe Via serisi cildi bir koruyucu tabaka gibi kaplayarak serinletiyor ve yenilenmesini destekliyor. LR Aloe Via bakım serisinde; yüz, vücut, saç, güneş, bebek, kadın ve erkeklere özel üretilen özel bakım ürünleri yer alıyor.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ashley Joy Saç Bakım Yağı

Ashley Joy

Ashley Joy, doğanın zenginliklerini kullanarak saçlara derinlemesine bakım yapan bir üründür. İçeriğindeki maddeler sayesinde yalnızca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir