Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Gece Makyajı Nasıl Yapılır?
Gece Makyajı Yapımı

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece makyajı nasıl yapılır merak edenler için birbirinden önemli bilgiler paylaşacağız. Gece makyajında önemli olan ilk şey de nereye gidileceği ve gecenin konseptidir. Düğün, akşam yemeği, nişan, parti makyajlarının hepsi birbirinden farkllıdır. Ancak genel olarak gece makyajı, gündüz makyajına göre daha çarpıcı ve iddialı olmalıdır. İddia dediysek yine de aşırı abartıya kaçmamaya özen gösterin.

Makyajınıza başlamadan önce cildinizi güzelce temizleyin ve nemlendirin. Daha sonra da cilt tipinize ve ten renginize uygun kapatıcıyı yüzünüze uygulayın. Bunun ardından yine ten renginize uygun bir pudra yardımıyla fondötenin kalıcılığını arttırın ve kusurlarınızı gizleyin. Fondöten kullanımında dikkat etmeniz gereken bir nokta da var yalnız. Gece makyajında, gündüz kullandığınız fondöten ve allığın daha belirgin olanlarını seçin. Daha sonra burun, kaş ortası ve çene kısmınızı hafifçe aydınlatın.

  Gece Makyajı Nasıl Yapılır  

Far seçiminizi mutlaka kıyafet renginize göre yapın.  Bunun yanında size vereceğiniz öneriler lacivert, siyah ve gri tonlarıdır. Göz makyajında mutlaka gölgelendirme tekniğini kullanın. Göz pınarlarınıza da sedefli ten renkli bir far uygulayın, bu sayede parlak ve etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Siyah göz kalemiyle gözünüzün alt ve üst iç kısımlarını boyayın. Çarpıcı bakışlar için takma kirpik de kullanabilirsiniz. Ama yok kirpikle uğraşamam diyorsanız da birkaç kat rimel uygulayın. Sıra geliyor kaşlara; far ya da kalemle kaşlarınızı iyice belirginleştirip düzgünce tarayın.

 
Göz makyajında mutlaka gölgelendirme tekniğini kullanın. Göz pınarlarınıza da sedefli ten renkli bir far uygulayın, bu sayede parlak ve etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.
 

Göz makyajınızı çok koyu yaparsanız allığınızı daha açık tonlarda uygulayın. Aynı şekilde ruj tercihinizi de açık renklerden yana yapın. Ancak göz makyajınızı daha açık tonlarla yaptıysanız dudaklarınız için koyu ve çekici bir ton seçebilirsiniz. Ayrıca göz makyajınız ışıltılı değilse dudaklarınızda parlak rujlar kullanabilirsiniz. Makyajınızı tamamladıktan sonra da son olarak makyaj sabitleyici spreyinizi kullanın.

Bu habere de bakabilirisiniz

Koyu Renk Ruj Nedir

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Makyajda iddialı renklerden biri olan koyu renk rujların, ten rengi ve dudak yapısı göz önünde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.