Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Göz Rengine Göre Far Seçimi
Göz Rengine Uygun Far Seçimi

Göz Rengine Göre Far Seçimi

Göz rengine göre far seçimi, göz makyajınızın uyumlu ve kusursuz olmasını sağlar. Birbiriyle uyumsuz renkler hem makyajınızın kötü görünmesine hem de bakışlarınızın anlamını kaybetmesine neden olur. Yeşil, ela ve mavi gözler sahip olan kadınlar diğerlerine göre far seçiminde daha dikkatli olmalılar. Kahverengi ve siyah gözlü kadınların far rengi konusunda daha çok seçeneği varken, bu durum renkli gözlülerde tam tersine döner. Koyu renkli gözler için sadece eyeliner ve rimel yeterli olurken, açık renkli gözlerde mutlaka far kullanılması gerekir. Göz rengine hangi farın uyumlu olduğunu merak edenler için hemen gerekli bilgileri verelim.

Mavi Göz İçin Far Seçimi

Mavi gözlü kadınlar göz makyajında her mevsim farklı renk kullanmalılar. Yaz aylarında turuncu ve su yeşili tonları kullanmaları uygun olan mavi gözlü kadınlar kış aylarında da bakır ve gri renkteki farları seçmeliler.

Yeşil Göz İçin Far Seçimi

Yeşil gözlü kadınlar da aynı mavi gözlülerde olduğu gibi her mevsim farklı renk seçmelidir. Yeşil göz rengine yaz aylarında en çok uyum sağlayan pembe tonlarındaki farlardır. Ancak kış aylarında bu pembe farlar yerini altın ve bakır tonlarına bırakır. Göz Rengine Göre Far Seçimi Nasıl Yapılmalı

Ela Göz İçin Far Seçimi

Bazen yeşil bazen de kahverengiye dönen ela göz rengine sahip olan kadınlar makyaj konusunda çok avantajlıdırlar. Yaz aylarında mavi ve yeşil tonlarını rahatlıkla kullanan ela gözlü kadınlar, siyah eyeliner desteğiyle daha da kusursuz hale gelir. Kış aylarında ise koyu tonlarda farlar ela gözlüler için kurtarıcıdır.
Birbiriyle uyumsuz renkler hem makyajınızın kötü görünmesine hem de bakışlarınızın anlamını kaybetmesine neden olur.

Kahverengi ve Siyah Göz İçin Far Seçimi

Koyu renk gözlere sahip olan kadınlar, göz makyajı konusunda avantajlılar. Açık ve koyu tüm renkleri uyumlu şekilde uygulayabilme avantajına sahip olan koyu renk gözlü kadınlar, genellikle kış aylarında yeşil, kahverengi ve grileri seçiyorlar. Yazın ise altın altın ve bakır tonları daha çok kullanılabiliyor. Bunların dışında siyah ve kahverengi tonlarını da kullanmak isterlerse dumanlı göz makyajı tekniği onlar için doğru seçim olacaktır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Koyu Renk Ruj Nedir

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Makyajda iddialı renklerden biri olan koyu renk rujların, ten rengi ve dudak yapısı göz önünde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.