Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Makyajın Kalıcı Olması İçin İpuçları
Sabitleyici Nasıl Kullanılmalıdır

Makyajın Kalıcı Olması İçin İpuçları

Büyük emeklerle yaptığınız makyaj tam da günün ortasında akmaya başlarsa ve tazelemek için de vaktiniz yoksa bu durum tam bir kâbusa dönebilir. Makyajın gün sonuna kadar yapıldığı an kadar güzel durup bozulmaması için ne yapılmalıdır? Yani makyajın kalıcı olması için ipuçları nelerdir? İlk duyulduğu zaman sanki hiç alakası yokmuş gibi düşünülse de cilt bakımının düzenli yapılması ve cildin temiz tutulması makyajın kalıcı olması için önemli bir etkendir.

Peeling ile temizlenmiş cildin üzerine yapılan makyajı ten tam olarak emdiğinden makyaj daha kalıcı olacaktır. Sabah saatlerinde peeling yapmak zor olacağından ılık su ile ıslatılmış bir havluyla yüzü masaj yaparak ovalamak peeling etkisi yapacaktır. Hemen sonrasında sürülecek nemlendirici üzerine makyaj yapılabilir.

Makyajın Kalıcı Olması İçin İpuçları nelerdir

Makyaj Bazı ve Çift Allık Kullanmak

Peeling ile kan akışı hızlandırılmış yüze uygulanan nemlendirici yapılan makyajın kalıcı olması için bir adımdır. Fondöten kullanılırken 4.kat olarak ten renginden bir ton açık transparan pudra geçilmesi fondöteni sabitleyecektir. Üzerine makyaj bazı kullanılması da kalıcılığı artıracaktır. Günlük hayatta kullanılması pek de tavsiye edilmeyen fakat gün boyunca makyajım dursun diyenlere önerilecek bir durum da makyaj bazı kullanmak önerilmektedir.

Makyajın kalıcı olması için ipuçları arasında bulunan fondöten kullandıktan sonra makyajın tutuculuğunu ve kalıcılığını artıran primer kullanmaktır. Fondötene geçmeden önce yanaklara krem allık uygulayıp sonra üzerine toz allık kullanmak da hem doğal görünümün sağlayacak hem de dayanıklı bir makyaj için güzel bir neden olacaktır.

Sabitleyici Nasıl Kullanılmalıdır

Sabitleyici Kullanmak

8 saat kalıcılık vaat eden rujlardan daha etkin olan ve kalın bir göz kalemi veya bir keçeli kalem gibi düşünülecek lip stain rujlar makyajın kalıcı olması için ipuçları içinde değerlendirilebilir. Dudaklara konulan bir kağıt mendil üzerinden nötr tonlarda pudra ile astarladıktan sonra önce dudak çevresini daha sonra dudak içini bu rujlarla boyandığında uzun süre verim alınır.

Su geçirmeyen rimel ve göz kalemi tercih edilebilir. Göz kalemi üzerine kalem rengine uygun far ile üzerinden geçilmesi göz makyajının akmasını önleyecek basit ama etkin bir yöntemdir. Makyaj yapılan bölge ve bu bölgeye temas eden şeylere bariyer görevi gören toz veya sprey formda olan makyaj sabitleyicileri kullanmak kalıcı makyajın püf noktalarındandır. Sabitleyici bulunmadığı acil durumlarda şeffaf pudralar da aynı işlevi görür.

Bu habere de bakabilirisiniz

Özenli Dudaklara Sahip Olmanın Sırrı

Dudaklarımız yüzümüzün en dikkat çekici bölgesidir, Onlara iyi bakmanız içi sizlerle paylaşacağımız önerileri uygulamayı ihmal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir