Ana Sayfa / Saç / Kısa Saç Stili / Gri Balyaj Kısa Saç Modelleri

Gri Balyaj Kısa Saç Modelleri

Gri balyaj günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen bir saç rengidir. Saç boyundan bağımsız olarak hem kısa saçlara hem de uzun saçlara uygulanabilmektedir. Ancak kısa saçlarda gri balyajın çok daha şık ve modern durduğunu söyleyebiliriz. Gri balyaj uygulaması özellikle siyah saçların belli bir kimyasal madde ile açılmak suretiyle beyaz rengin yakalanmasının ardından gri renge boyanması işlemidir. İşlemin uzun ve birden fazla aşamalı olması saçları yıpratabileceği için balyaj yaptırılacak saçın sağlıklı olması gereklidir. Bu nedenle gri balyaj saç modelini saçınız koyu renkli ise yaptırmalısınız. Kısa boy saçlar uzun boy saçlara nazaran genellikle daha sağlıklı olduğu için gri balyaj uygulaması kısa saçlarda daha çok uygulama bulmaktadır. Gri balyaj modeli omuzlara inecek uzunlukta ya da daha kısa boydaki saçlarda tercih edilmelidir. Gri balyaj uygulaması yapılacak saçın kıvırcık veya dalgalı olması yerine düz bir saç modeli olması halinde renk çok daha güzel görünecektir. Gri balyaj kısa saç modeli sadece belirli bir yaş kesiminde kullanılmamaktadır. Günümüzde 18 yaşındaki genç kızlardan tutun 80 yaşındaki kadınlara kadar birçok farklı yaş grubunda tercih edilmektedir. Özellikle saç renginin ten rengi ile uyum sağlaması halinde ise oldukça zarif ve asil bir görünüm elde edilmektedir.  Özellikle oval yüz şekline sahipseniz mutlaka gri balyaj kısa saç modelini denemelisiniz.
Sonraki Geri
Gri Klasik Bob Saç Modeli Gri Klasik Bob Saç Modeli Nedir Düz ve ince bir saç yapısına sahipseniz, klasik kesime sahip bu saç modeli platin vurgularınızı olduğundan daha belirgin göstereceğinden etkileyici bir sonuç almanızı sağlayacaktır.
Pixie Gri Saç Modeli Pixie Gri Saç Modeli Nelerdir Gri ombre’nin marjinalliğinin dozunu artırmak niyetinde iseniz sizin içinde bir önerimiz var.  Bu saç modelinde olduğu gibi bob, pixie ve undercut kesim tarzlarını birleştirerek alışılagelmiş görüntülerin dışında bir etki alabilirsiniz.
Dalgalı Gri Saç Modeli Dalgalı Gri Saç Modeli Örnekleri İnce Telli saç yapısına sahip olanlar çok iyi bilirler ki,  ince telli saçlarınızı şekillendirmesi  oldukça zordur. Ancak katmanlı bob kesimler ince telli saçlarınızı bile olduğundan hacimli göstermek için şahane bir çözümdür.
Kısa Gri Saç Modelleri Kısa Gri Saç Modelleri Nasıldır Gri saç modelleri hakkında fikriniz  genelde 40 yaş ve üstü yaşlarda tercih edildiğini düşünüyorsanız bu model yanıldığınızın ispatı…
Gri Saç Modelleri Gri Saç Modelleri Nelerdir Gri saç rengini tercih edeceklerin bilmesi gereken bir püf noktası; gri renk tonu cildinizi olduğundan daha soluk göstereceğinden cildinizin parlak görünmesini sağlayacak bir fondöten seçmelisiniz.
Sonraki Geri

Bu habere de bakabilirisiniz

Büyüleyici Sarı Saç Modelleri

Sarı saç rengi her cilt tonuna uygun modellerden biridir. Toplumda açık tenlilere yakışan bir algı …

8 Yorumlar

  1. Saçlarım kısayken bir ara denemiştim gri Balyaj gerçekten çok tarz oluyor

  2. Yeşim Yıldız

    En Çok yapmak istediğim saç modeli ancak yakışacağını hiç düşünmüyorum ama çok yapmak istiyorum yazı biraz daha cesaretlendirdi beni teşekkürler 🙂

  3. Gri bakyajı Bazı yüz ve ten renklerine gerçekten ben de çok yakıştırıyorum. Bana göre cesaret ister ☺️

  4. Cesaret işidir saçlarını böyle kestirmek ben cesaret edemem açıkçası 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir