Ana Sayfa / Saç / Kısa Dalgalı Saç Modelleri
Yana Ayrılmış Dalgalı Bob Saç Modeli

Kısa Dalgalı Saç Modelleri

Öncelikle uzun saç kullanan kadınlara sesleniyoruz! Daha önce hiç kısa saç modellerini kullandınız mı? Yoksa cesaret edemediniz mi?

  Aslında kısa dalgalı saç modelleri bir kez kullanıldığında rahatlığıyla, modernliği ile, kullanışlılığı ile vazgeçilmez bir model haline geliyor. Bazı kadınların yıllarca hep kısa saç kullandıklarını görmüşsünüzdür. Şahsen gerek temiz ve modern görüntüsü gerekse kullanım pratikliği nedeni ile Kısa dalgalı saç modelleri benimde en sevdiğim saç kesimleri arasındadır. Ancak bu noktada bilmelisiniz ki ; saç modeli tercihinizi kısa dalgalı saç modellerinden yana kullanacaksanız, saçınızın doğal yapısında dalga olması önemlidir. Aksi takdirde dalgalı görünüm elde etmek için kullanılan maşa ve benzeri uygulamalar etkisini kısa sürede yitirdiği için elde edeceğiniz sonuçtan memnun olmayabilirsiniz.

  Aslında kısa saç denildiğinde akla hep aynı modeller gelse de birbirinden farklı birçok model bulunmakta. Özellikle dalgalı saçlarda kısa modeller oldukça modern görünmekte. Peki bu modeller nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim.

KATLI BOB KESİMİ: Bu saç kesimi kısa dalgalı saç modelleri arasında kullanımı oldukça kolay bir saç kesimidir. Çünkü bu kesim daha çok dağınık şekilde kullanılmaktadır. Haliyle de uzun süre saçınızı şekillendirmek için uğraşmanıza gerek yok. Ayrıca saçta katlar bulunması sebebiyle oldukça da hacimli görünüm elde edilmekte. Saç şekillendirmek için zaman kaybetmeden hem modern hem de hacimli saçlara sahip olmak istiyorsanız kesinlikle bu modeli tercih etmelisiniz.

  KAKÜL KESİMLİ KISA SAÇ MODELİ: Kakül kesimini daha çok düz saçlı kadınların tercih ettiğini görmüşsünüzdür. Ancak özellikle içinde bulunduğumuz sene trend olmuş model kakülde kıvırcık saçlardır. Hem alışılmışın dışında hem de oldukça şık. Ayrıca kakül kesim sizi hem olduğunuzdan daha genç hem de enerjik ve mutlu gösterecektir. Bu sebeple yazın enerjisi ile beraber kakül kesim saç modelini tercih etmenizi önerebiliriz. Özellikle saçınızı yıkadıktan sonra şekillendirmek için uğraşmadan doğal haliniz ile kullandığınız kakülleriniz emin olun herkesi kendinize hayran bırakmanızı sağlayacak.

  İlgili Link : Gri Kısa Saç

ASİMETRİK SAÇ MODELLERİ: Kısa dalgalı saç modelleri arasında en kullanışlı olan model asimetrik modellerdir. Özellikle gri, platin, pembe gibi saç renkleri ile muhteşem bir görünüm yakalamanızı sağlar. Hem saç şekli hem de saç rengi ile fark yaratan bu model ayrıca bir uğraş gerektirmeden hayalinizdeki görünümü elde etmenizi de sağlayacaktır.

  PERÇEMLİ KISA SAÇ MODELLERİ: Perçemli saç modeli tercih edecek kadınların dikkat etmesi gereken ilk şey saç tipleridir. Perçemli saçları ince telli kişilerin kullanması daha doğru olacaktır. Kalın telli saça sahipseniz sürekli olarak perçemlerinizi şekillendirmeniz gerekebilir. Ancak ince telli saçlara sahipseniz emin olun ki modern görünümünüz ile herkesin aklını başından alacaksınız.

Kısa Dalgalı Saç Modelleri 2020Kısa dalgalı saç modelleri 2020 yılının en çok kullanılan seçenekleri arasında yer almaktadır. Kolay yapılması nedeni ile özellikle genç kesimin okula giderken tercih ettiği kısa dalgalı saç modelleri ile stilinizi ortaya yansıtabilirsiniz. İnce saçlara muhteşem uyum sağlayan ısa dalgalı saçları yapmanız 5-10 dakikanızı alacaktır. Evde saç maşası fırça ve fön makinesi ile kolaylıkla yapabileceğiniz model olan kısa dalgalı saç modelleri için kuaföre de ihtiyaç duymayacaksınız.

Kısa Dalgalı Saç Modelleri Nasıl Kullanılır?Kısa dalgalı saç modelleri kısa düz saçlarda çok güzel görünmektedir. Günlük kullanımlar için hem konforlu hem de pratik olan bu dalgalı saçları özel günlerde de tercih edebilirsiniz. Saçına farklı model yapmak isteyen kısa dalgalı saç modelleri günlük değişik saçlar kullanmayı sevenler için oldukça ideal seçenek olmaktadır.
Sonraki Geri
Kısa Dalgalı Bob Saç Modelleri Kısa Dalgalı Bob Saç Modelleri Herkesin hayranlıkla bakacağı dalgalı bir bob saç modeline sahip olmanın anahtarı saç kesiminizin nasıl olduğundan geçiyor. Doğal ve dağınık bir görünüm elde etmek için  saç uçlarını tüylü bırakarak sprey yardımı ile şekillendirebilirsiniz.
Orta Dalgalı Bob Saç Modelleri Orta Dalgalı Bob Saç Modelleri Kısa bir bakımla zahmetsiz bir güzellik istiyorsanız, bob saç modeli bunun için ideal çözümdür. Saçınız kendinden bir dalgaya sahipse şekillendirmek için fırça yerine geniş dişli bir tarak kullanımı saçınızın kabarmasını engelleyecektir.
Uzun Dalgalı Bob Saç Modeli Uzun Dalgalı Bob Saç Modeli Uzun  ve dalgalı saçlarınızı bob kesim yaptırdığınızda saç düzleştirici ile kolaylıkla doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.
Kahkül İle Dalgalı Bob Saç Modelleri Kahkül İle Dalgalı Bob Saç Modelleri Kahkül kullanımı saç stilinize ekstra bir hava yaratır. Daha cesur görünümleri seviyorsanız kahkül boyunu daha kısa tutabilir yada daha sofistike bir görünüm için uzun ve ince kahküller tercih edebilirsiniz.
Yana Ayrılmış Dalgalı Bob Saç Modeli Yana Ayrılmış Dalgalı Bob Saç Modeli Yana ayrılarak kullanılan saç modellerinin kadınsı bir havası olduğunu söyleyebiliriz.  Daha kadınsı bir görünüm elde etmek için saç boyunuzu omuz hizasında tutun. Böylece saçın arka kısmında kalan parçalar ile karışacak ve yumuşak bir görünüm elde edecektir.
Dalgalı Asimetrik Bob Saç Modeli Dalgalı Asimetrik Bob Saç Modeli Nedir Kısa Dalgalı Saç Modelleri arasında kendine has ve ilginç bir tarz olan asimetrik saç modelleri bob kesim ile birleştiğinde ortaya son derece modern bir görünüm çıkacaktır. Asimetrik saç kesiminize yumuşak bir hava vermek istiyorsanız, dalgalı kullanmalısınız.
Dalgalı Ters Bob Saç Modelleri Dalgalı Ters Bob Saç Modelleri Pek çok ünlünün tercihi olan ters bob saç modelleri bu yılın saç trendleri arasında.  Saç uşlarını sprey yardımı ile şekillendirerek kolayca doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.
Kısa Kalın Dalgalı Bob Saç Modelleri Kısa Kalın Dalgalı Bob Saç Modelleri Kalın saçlarınızı künt bir kesim tarzı ile şekillendirerek dalgalı bir görünüm  elde edebilirsiniz.  Kalın saç yapıları için dalgaları daha kalıcı tutmak adına saç kesiminizi hafif katmanlı yaptırarak daha doğru bir sonuç elde edebilirsiniz
Kısa Dalgalı Kahverengi Bob Saç Modelleri Kısa Dalgalı Kahverengi Bob Saç Modelleri Bob saç modellerinin en büyük özelliği çok yönlü bir kesim olması dolayısı ile pek çok yüz tipi ve saç rengi ile uyumlu olmasıdır. Kahverengi saçlarınızda daha etkili bir görünüm elde etmek için dalgalarla şekillendirdiğiniz saçlarınızı renk tonları ile vurgu yapabilirsiniz.
Kısa Dalgalı Siyah Bob Saç Modelleri Kısa Dalgalı Siyah Bob Saç Modelleri Kısa dalgalı bob bir saç modeli size modern bir görünüm kazandırmak için idealdir.  Saçın ön kısmında kahkül kullanarak saçınıza daha fazla derinlik katabilirsiniz.
Sonraki Geri
 

Bu habere de bakabilirisiniz

sonbahar saç model örnekleri

Sonbahar Saç Modelleri

Bu sezon da sonbahara özel birbirinden farklı saç modelleri kendini gösteriyor. Her kadının saç zevki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.