Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Yeşil Göz Makyajı
Yeşil Göz Makyajı Nedir

Yeşil Göz Makyajı

Harika bir göze sahip olan kişiler göz makyajı yaparken çok fazla dikkat etmelidir. Renk seçeneği çok fazla olmasa da yeşil göze sahip olduğumuz için yine de çok şanslıyız. Yeşil gözlüler için göz makyajı yapımı için en önemli unsur uyumdur. Cilt yapımız açık renkte ise doğal ton seçmemiz gerekir. Soft, açık pembe tonlar gözlerinize daha çok uyum sağlar.

Buğday tenli insanlar mürdüm ve mor seçenekleri kullanabilirler. Gözlerin dikkat çekmesini ve parlamasını istiyorsak fondötenin ve kapatıcının ışıltılı olması gerekir. Göz kapaklarının çevresine uygulayacağımız bakır ve pembe tonlar yeşil gözlerimizi daha fazla ön plana çıkarmasını sağlar.

Yeşil Gözlüler İçin Göz Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Yeşil gözlüler için göz makyajı yapımı için uyumun en iyi şekilde olması için siyah ve kapalı renklerden uzak durmak lazım, göz rengimizi boğar ve bakışları sertleştirir. Kahve tonlarda kullanacağımız rimeller bakışları daha yumuşak hale getireceği için doğal görünüme sahip olmamızı sağlar. Bu şeçimleri yaptıktan sonra şeffaf, renksiz pudra seçimi göz makyajının daha ön plana çıkmasını sağlar.

Pudrayı sürerken az ve dağıtarak sürmek çok önemlidir. Dudaklarımıza kırmızı, şeftali tonu, bordo gibi renkte ruj uygulamak yeşil gözlere mükemmel uyum sağlar. Makyaj yaparken göz renginden ziyade gözlerin büyüklüğü de çok önemlidir. İri gözlüler daha koyu renkler tercih etmelidir.

Yeşil Gözlüler İçin Makyajın Püf Noktaları

Göz rengine göre makyaj yapmak istiyorsanız hangi göz rengine  sahip olursanız olun kaşları daha belirgin hale getirmemiz gerekir. Kaşlara yapacağınız doğru uygulama ile yüz çevrenizin daha ön planda olmasını sağlayabilirsiniz. Gözlerinizin parlak ve canlı görünmesini istiyorsak gözlerin iç kısımlarına ve kirpik diplerine beyaz göz kalemi uygulamamız gerekir, inci renginden göz farı ve aydınlatıcı kullanmak göz rengimizi daha ön planda tutmamızı sağlar.

Gözlerimiz küçük ise kirpikleri dışa doğru kıvırmak daha iri gözükmesine neden olur. Bu uygulamayı yapmadan önce kirpiklerin düz olmasına dikkat etmeliyiz. Yeşil gözlüler için göz makyajı yapımı biraz zor ve seçeneklerin az olması gibi unsurlar olsa da renkli göze sahip olduğumuz için şanslı olduğunuzu unutmayınız.


Yeşil Göz Rengine Hangi Tonlarda Ruj Kullanılmalı

Yeşil göz rengine hangi tonlarda ruj kullanılmalı merak edenler buraya! Yeşil gözlere sahip olan kadınlar her zaman doğru makyaj tüyolarıyla tüm dikkatleri gözlerine çekmeye çalışırlar. Yeşil göz için makyajda kullanılacak renkler çok büyük önem teşkil eder. Biz bu yazımızda dudaklar için kullanılacak renkleri size sunacağız. Yeşil göz rengine hangi tonlarda ruj kullanılmalı sorusuna; bordo, kırmızı, mürdüm, yavruağzı, şeftali ve pembe tonları olarak cevap vereceğiz. Uzak durulması gereken ruj rengi ise kesinlikle kahverengi. Doğru renklerle tüm dikkatleri gözlerinize çekebilir ve uyumlu bir görünüm de sergileyebilirsiniz. Yeşil Gözlü Kız Makyajı

Yeşil Gözlülere Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılmalı

Yeşil gözlülere dumanlı göz makyajı nasıl yapılmalı konusunu bu yazımızda ele alıyoruz. Yeşil gözlü kadınların dumanlı göz makyajında kullanmaları gereken renkler; kırmızı, pembe, mor ve mürdüm tonlarıdır. Bu renkler, yeşil gözle kontrast oluşturdukları için daha canlı ve iddialı bir görüntünün ortaya çıkması sağlar. Özellikle de mürdüm tonları, koyu ve çekici bir dumanlı göz makyajı yapmak isteyen yeşil gözlü kadınların vazgeçilmezi olmalı. Yeşil gözlü kadınların dumanlı göz makyajında kullanmamaları gereken tonlar ise gri ve siyahtır.

Yeşil Gözlüler İçin Far Seçimi Nasıl Olmalı

Yeşil gözlüler için far seçimi nasıl olmalı sorusu da cevabı en çok aranan konulardan biridir. Bu noktada yapılan en büyük hatayla başlamak istiyorum bu yazıya.

Yeşil gözlü kadınların çoğu göz makyajında mavi ya da yeşil far göz makyajı modellerini  tercih ederler, bu da yapılan en büyük hatadır. Göz rengiyle aynı tonlardaki far gözlerinizi belirginleştirmez, kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olur. Kullanılması gereken en doğru renkler; mor, kahve tonları ve toprak tonlarıdır. Gri tonları da yeşil gözlerde donuk bir ifadeye sebep olması nedeniyle fazla kullanılmamasında fayda vardır. Yeşil gözlüler için far seçimi yaparken saydığımız renkleri dikkate almanızda fayda var.
Harika bir göze sahip olan kişiler göz makyajı yaparken çok fazla dikkat etmelidir. Renk seçeneği çok fazla olmasa da yeşil göze sahip olduğumuz için yine de çok şanslıyız.


Bu habere de bakabilirisiniz

Koyu Renk Ruj Nedir

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Makyajda iddialı renklerden biri olan koyu renk rujların, ten rengi ve dudak yapısı göz önünde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.